czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Białymstoku

Rekonstrukcja paznokcia w Białymstoku

Rekonstruowanie paznokcia to zadanie niezwykle skomplikowane. Jednak nowoczesna medycyna, daje dziś możliwość wyleczenia takich właśnie schorzeń, za pomocą różnorakich środków medycznych. Podczas zabiegu rekonstrukcji paznokcia, podolog dobierze dla nas najlepsze możliwie środki, dzięki którym nasz paznokieć będzie wyglądał znacznie lepiej już po pierwszych wizytach.

Rekonstrukcja paznokcia - kiedy najlepiej wybrać się do podologa?

Rekonstrukcja paznokcia Białystok, to proces wymagający odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji. Dlatego zauważając jakiekolwiek symptomy jego zniszczenia, warto odwiedzić podologa możliwie jak najszybciej. 

Rekonstruować paznokieć możemy na przykład wtedy, gdy chcemy zasłonić nim łożysko paznokcia, czyli powierzchnię na której on się znajduje. Jak wiadomo, brak jego obecności w tym miejscu, może wiązać się z poważnymi zagrożeniami natury bakteriologicznej. Może się okazać, że bagatelizowanie takiego problemu, będzie oznaczało powstanie silnego stanu zapalnego.

Rekonstrukcja paznokcia Białystok może mieć miejsce również wtedy, gdy uszkodziliśmy go na wskutek silnych oddziaływań fizycznych. Wtedy jego rekonstrukcja będzie szczególnie ważna, gdyż w ten sposób zapobiegniemy jego całkowitemu usunięciu. Nadłamany bądź zniszczony paznokieć, może bardzo szybko stać się siedliskiem różnego rodzaju bakterii a nawet grzybów. 

Rekonstruowanie paznokcia przyda się nam również wtedy, gdy zdecydowaliśmy się na zabieg usuwania wrastających i skręcających się paznokci. Podczas zabiegu usuwania paznokcia, może się okazać że brakuje nam dość imponującej jego części. W takiej sytuacji, rekonstrukcja okaże się niezbędna, jeśli zależeć nam będzie na zdrowych stopach.

Prognoza podologiczna a rekonstrukcja paznokcia

Dla dzisiejszej medycyny zabieg rekonstruowania paznokcia nie wiąże się z większym problemem. Jedyne co w tej sytuacji może nam sprawiać trudność, to bardzo długi czas trwania procesu leczenia. Zrekonstruowanie paznokcia jest bowiem w dużej mierze zależne od tego, jak szybko jest on w stanie odrosnąć. Im szybciej ten proces trwa, tym lepiej.

Jeśli proces rekonstrukcji paznokcia został przeprowadzony w sposób prawidłowy, to zarówno podczas trwania leczenia jak również po jego zakończeniu, nie powinno dojść do żadnych komplikacji. Pamiętajmy tylko, ze do tego typu zabiegów są upoważnieni wyłącznie wykwalifikowani podolodzy.

Czas trwania terapii

Rekonstrukcja paznokcia Białystok to proces - jak zresztą wspominaliśmy już wcześniej - dość długotrwały. W niektórych przypadkach może on nawet trwać do roku. Wszystko zależy od tego, jak szybko dany paznokieć będzie wzrastał.

Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że proces leczenia może zostać przyspieszony przez różne czynniki. Możemy do nich zaliczyć na przykład odpowiednie specyfiki, które skutecznie wpływają na przyspieszenie procesu wzrastania paznokcia i tym samym - na szybsze zakończenie terapii.

W przypadku niewielkich ubytków, proces leczenia może być rozwiązany już po pierwszej wizycie u podologa. Zwłaszcza, jeśli zmiany nie zaszły zbyt daleko. Pamiętajmy, że dużo zależy tu o czasu jaki upłynął od momentu zauważenia uszkodzenia aż po pierwszą wizytę u podologa.

Kiedy najlepiej wybrać się do podologa?

Rekonstrukcja paznokcia Białystok to proces który powinien odbyć się możliwie najwcześniej po zauważeniu uszkodzenia płytki. Dzięki temu, unikniemy długiego okresu trwania kuracji.

Pamiętajmy, że nawet uszkodzony mechanicznie paznokieć ma ciągłe tendencje do rozpadu i dalszego rozkładu. Obowiązkiem podologa w takiej sytuacji jest nie tylko usunięcie zniszczonej tkanki i zastąpienia jej specjalnym, ochronnym preparatem, ale też skuteczne oczyszczenie danego miejsca. W ten sposób, ochronimy je przed inwazją bakterii i grzybów, które bardzo łatwo osadzają się na tego typu uszkodzonych powierzchniach.

Jak wygląda wizyta u podologa?

Rekonstrukcja paznokcia Białystok to proces, który jest poprzedzony starannym wywiadem podologicznym. Jeśli po raz pierwszy zawitaliśmy w gabinecie podologicznym, to zostanie nam założona karta pacjenta (tak samo, jak w każdej innej przychodni). Następnym krokiem jaki wykona podolog, to konkretna rozmowa z pacjentem. Ewentualne uwagi, specjalista będzie zapisywał w naszej karcie zdrowia.

Dzięki wywiadowi, podolog nie tylko ustali co nam naprawdę jest, ale też będzie mógł dostosować terapię do przyczyn odpowiedzialnych za to zjawisko. 

W międzyczasie zostanie wykonany zabieg. Na szczęście medycyna podologiczna bardzo rozwinęła się przez ostatnie kilka lat. Dzięki temu, zarówno usuwanie fragmentów zniszczonego paznokcia jak również implementowanie preparatu, odbywa się w pełni komfortowo i bezboleśnie. 

Podsumowanie

Rekonstrukcja paznokcia Białystok, to proces bardzo zróżnicowany, szczególnie pod względem czasu trwania i metodologii działania. Na szczęście, dzięki nowoczesnej medycynie zabieg ten można bardzo łatwo wykonać.

Pamiętajmy,. że takie prace może wykonywać wyłącznie wykwalifikowany specjalista podolog. Nie wolno nam korzystać z usług innych osób.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)