czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Gliwicach

Rekonstrukcja paznokcia w Gliwicach

Zadbane paznokcie mają szczególny wpływ nie tylko na estetykę stóp, ale także na ich zdrowie i kondycję. Warto bowiem wiedzieć, że uszkodzona płytka paznokcia sprzyja występowaniu różnych infekcji i schorzeń, a w bardzo wielu przypadkach, sama w sobie jest ich objawem lub skutkiem. Poprawa estetyki paznokci, opierająca się o stosowanie produktów medycznych i usuwanie przyczyn występowania niedoskonałości, powinna być zatem traktowana jako jedna z podstawowych metod dbania o zdrowie stóp.

Rekonstrukcja paznokcia – co wart wiedzieć?

Choć z pozoru problem może wydawać się błahy uszkodzona płytka paznokcia nie powinna być przez nas ignorowana. Wszelkie pęknięcia i ubytki stanowią otwartą bramę dla dermatofitów, drożdżaków i pleśniowców, czyli drobnoustrojów, które są bezpośrednio odpowiedzialne za grzybicę paznokci. W momencie, gdy zwykłe uszkodzenie mechaniczne przeistoczy się w infekcję grzybiczą, leczenie będzie dużo bardziej skomplikowane i czasochłonne, warto zatem podjąć odpowiedni wczesną interwencję. 

Uszkodzone paznokcie nie zawsze są wynikiem uszkodzenia mechanicznego, będącego następstwem odniesionego urazu lub noszenia niewłaściwego obuwia. Często zdarza się, że uszkodzenia płytki są powikłaniem, wynikającym z innych schorzeń. Do takiego stanu może doprowadzić między innymi tzw. wrastający paznokieć i stopa cukrzycowa. W obu przypadkach niezbędne będzie podjęcie leczenia, które pozwoli na usunięcie przyczyny występujących zmian w płytce paznokcia. W dalszej kolejności, można przystąpić do rekonstrukcji.

Rekonstrukcja paznokcia odbywa się przy użyciu zaawansowanych środków medycznych, które nawet w dłuższej perspektywie, są całkowicie neutralne dla organizmu. Właściwe środki dobierane są indywidualnie, stosownie do stopnia i rodzaju uszkodzeń i innych uwarunkowań. Właściwie przeprowadzony zabieg, znacząco wpływa na poprawę estetyki i zdrowia stóp. 

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń paznokcia 

Paznokieć, jako osłona ostatniego członu palca, pełni funkcję ochronną, mającą na celu zabezpieczenie delikatnych i wrażliwych partii ciała przed skutkami urazów mechanicznych. Płytka paznokcia zbudowana jest z tkanki rogowej, co zapewnia jej sporą twardość, jednak stosunkowo kruchy charakter tej struktury (często zjawisko to jest potęgowane przez stany chorobowe i zmiany patologiczne), sprzyja jej uszkodzeniom.

Do naruszenia płytki paznokcia może dojść w wyniku urazu mechanicznego. Bardzo częstą przyczyną uszkodzeń jest też noszenie niedopasowanego do indywidualnych uwarunkowań anatomicznych lub zbyt ciasnego obuwia. Zmiany chorobowe to kolejna przyczyna uszkodzeń paznokcia.

Rekonstrukcja paznokcia – Gliwice i okolice

Zabieg rekonstrukcji paznokcia warto powierzyć wyłącznie wykwalifikowanemu specjaliście. Co prawda taką usługę oferują także salony kosmetyczne i studia odnowy biologicznej, jednak to właśnie gabinet podologiczny jest jedynym właściwym miejscem, w którym powinna być przeprowadzana rekonstrukcja paznokcia. Gliwice i inne duże miasta aglomeracji śląskiej to główne ośrodki, w których działają wysokiej klasy specjaliści.

Kiedy warto zaczerpnąć porady specjalisty? 

Kiedy najlepiej zarejestrować wizytę w gabinecie podologicznym? Zasada jest prosta – im wcześniej, tym lepiej. Usunięcie niewielkich uszkodzeń zwykle nie nastarcza zbyt wielu problemów, a może uchronić nas przed wieloma nieprzyjemnymi powikłaniami. Wspomniana wcześniej grzybica paznokcia i wrastający paznokieć to nie jedyne dolegliwości, które mogą być następstwem uszkodzeń mechanicznych. Bardzo często dochodzi także do odsłonięcia łożyska paznokcia, co może być źródłem uczucia dyskomfortu, a w wielu przypadkach, także odczuwania bólu. 

Technologia rekonstrukcji płytki paznokcia pozwala na skuteczne usunięcie wszelkich mankamentów i na całkowitą odbudowę nawet znacznie uszkodzonej płytki. Właściwe preparaty medyczne zawsze dobierane są indywidualnie, stosownie do skali uszkodzeń. Prawidłowo przeprowadzona seria zabiegów sprawi, że problemy nie nawrócą po zakończeniu terapii. Wskazane są jednak wizyty kontrolne oraz właściwa troska i dbałość o płytkę paznokcia.

Czas leczenia 

Jednoznaczne określenie całkowitego czasu trwania terapii, jest niezwykle trudne. Proces wzrostu całej płytki paznokciowej wymaga czasu. Oznacza to, że naturalna rekonstrukcja uszkodzonego paznokcia, mogłaby potrwać nawet rok. Profesjonalne zabiegi, przeprowadzane w gabinecie podologicznym, pozwalają na znaczne przyspieszenie tego procesu. Wszystko dzięki preparatom, przyspieszającym wzrost. Ich rola sprowadza się także do ochrony przed zakażeniem. Dotyczy to zarówno płytki paznokcia, jak i łożyska. 

Dokładny czas rekonstrukcji płytki paznokciowej, w każdym przypadku określany jest indywidualnie. W niektórych przypadkach niezbędna okazuje się cała seria zabiegów, co jest dość długotrwałym procesem. W przypadku niewielkich uszkodzeń, widocznych na małym obszarze płytki, problem można rozwiązać już w trakcie pierwszej wizyty. Dlatego właśnie wizyta u podologa nie powinna być odwlekana w czasie. 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)