czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Katowicach

Rekonstrukcja paznokcia w Katowicach

Stopy są niezwykle ważną częścią ciała, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Od ich kondycji zależy komfort codziennego poruszania się, wszelkie urazy, zwyrodnienia czy choroby przekładają się na trudności w tym zakresie. Niezależnie od tego, czy problemem są pękające pięty, wrastające paznokcie, odciski, modzele czy przesuszona skóra na tej części ciała, odczucia z nimi związane niemal zawsze są bardo nieprzyjemne. Jednak stopy pełnią też funkcję estetyczną, a gdy są ładne i zadbane, można z przyjemnością pokazywać je w odkrytym obuwiu lub cieszyć się ich urodą w domowym zaciszu.Ważnym elementem tej roli są paznokcie. Kobiety malują je i zdobią, a wszyscy powinni dbać o ich estetykę i czystość. co jednak zrobić, gdy paznokieć nosi wyraźne ślady przebytej choroby, na przykład grzybicy lub wrastania paznokci w wał paznokciowy? Także mechaniczne urazy powodują, że paznokcie u stóp tracą swój wygląd, stając się nie tylko źródłem dyskomfortu, ale i kompleksów. Podolog w Katowicach pomoże uporać się z tym problemem, przeprowadzając profesjonalny proces rekonstrukcji paznokcia.

Co stanowi wskazanie do rekonstrukcji?

Rekonstrukcję paznokcia wykonuje się w każdym przypadku, który jest powiązany z jego widocznym uszkodzeniem. Często są to mechaniczne urazy - bywa, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku paznokieć zostaje częściowo zerwany, odsłaniając wrażliwą tkankę, do której przyrasta. Niestety, w miejscu takich urazów paznokcie nie odrastają zbyt dobrze. Zostają widoczne bruzdy, braki czy przebarwienia. Czasami paznokcie w ogóle nie odrastają, co powoduje nie tylko problem estetyczny, ale i ból oraz dyskomfort. 

Częstym wskazaniem do rekonstrukcji paznokcia bywa przebyte leczenie wrastających paznokci. Zwłaszcza gdy wiązało się z ich chirurgicznym usuwaniem (w całości lub częściowo), a następnie niezbędnym leczeniem klamrą, paznokieć często nie wygląda po leczeniu tak, jak przedtem. Dlatego też przeprowadza się zabiegi rekonstruowania go, by odzyskał dawny wygląd. Jeśli potrzebna jest rekonstrukcja paznokcia Katowice posiadają gabinety podologiczne, w których pracują profesjonaliści potrafiący wykonać ją dobrze i bezpiecznie. Czym szybciej rozpocznie się proces rekonstrukcji, tym lepsze są końcowe efekty. 

W jaki sposób się to robi?

Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnych substancji, które odbudowują płytkę i pozwalają mechanicznie uzupełnić ubytek powstały w niej. Podolog dobiera najlepszy możliwy dla danego pacjenta materiał. Warunkiem jest paznokieć wolny od grzybicy i zaleczone choroby. Stosowane masy żelowe są bezpieczne dla zdrowia, nie pękają podczas chodzenia i świetnie wtapiają się w wygląd płytki paznokcia, tworząc naturalny efekt.

specjalne lakiery służą także do regenerowania rozwarstwionych, słabych i nadłamanych paznokci. Wszelkie lakiery, żele oraz masy akrylowe używane w tym zabiegu są całkowicie bezpieczne dla organizmu, a efekt zabiegu trwały. Zwykle konieczna jest wizyta kontrolna.

Ile może trwać rekonstrukcja paznokcia?

Stosowanie preparatów przyspieszających wzrost oraz zabezpieczających przed zakażeniem wzrastającej na nowo płytki powoduje, że paznokieć przyrasta o wiele szybciej, niż trwałoby to bez interwencji podologa. Jednak czas terapii jest indywidualny w każdym poszczególnym przypadku. Wszystko zależy od stopnia zdeformowania płytki oraz od ubytku. Jeśli niewielka jej część uległa uszkodzeniu, często można zrekonstruować ją już podczas pierwszej wizyty pacjenta w gabinecie. Zwykle jednak należy liczyć się z koniecznością kilku wizyt i odczekania pewnego czasu, aż efekty będą w pełni zadowalające.

Dlaczego podolog?

Podolog jest specjalistą, który ma ogromną wiedzę w zakresie chorób, deformacji, estetyki, a także pielęgnacji stóp. Świetnie orientuje się w problemach tej części ciała, a na koncie ma wiele godzin teoretycznego oraz praktycznego przygotowania do wykonywania swojego zawodu. Dlatego też właśnie podolog jest osobą, która powinna zająć się wykonaniem profesjonalnej rekonstrukcji płytki paznokciowej.

Zabiegi w gabinetach przeprowadzane są w całkowicie sterylnych, higienicznych i bezpiecznych dla pacjenta warunkach, dzięki czemu można być pewnym, że nie dojdzie do zakażenia i powikłań. Osoby je wykonujące świetnie znają się na stosowanych technologiach, pomogły przedtem wielu pacjentom i potrafią skutecznie dobrać metody leczenia, a także udzielić niezbędnych porad. Dlatego właśnie warto zaufać profesjonalnemu podologowi i powierzyć mu rekonstrukcję paznokcia.

Warto umówić się na zabieg

Estetyka stóp jest w dużym stopniu uzależniona od wyglądu paznokci. Wiele chorób czy urazów mechanicznych powoduje nieodwracalne w naturalny sposób skutki, które przekładają się na utratę tej estetyki. Dlatego też warto wybrać dobry gabinet podologiczny w Katowicach, gdzie specjalista dobierze odpowiednią metodę i wykona bezpieczny zabieg o bardzo trwałych efektach. Skutkiem będą piękne paznokcie. Warto również wiedzieć, że w większości przypadków rekonstruowaną płytkę można malować i ozdabiać.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)