czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Lublinie

Rekonstrukcja paznokcia w Lublinie

Stopy to bardzo ważna część naszego ciała. Zdrowe stopy umożliwiają codzienne funkcjonowanie i przemieszczanie się. Pełnią również rolę estetyczną. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja stóp i paznokci. Nie od dziś wiadomo, że ruch jest źródłem zdrowia. Każda aktywność fizyczna wspiera prawidłowe funkcjonowanie naszych stóp. Najlepszym rozwiązaniem są częste spacery lub marsze. Siedzący tryb życia jest naszym największym wrogiem. To właśnie on powoduje puchnięcie i obrzęk nóg. Nawet jeśli masz pracę za biurkiem, to regularnie powinieneś robić przerwy. Czasami wystarczy nawet kilkuminutowy spacer po gabinecie, a z pewnością Twoje stopy będą Ci wdzięczne. Duże znaczenie ma również prawidłowo dobrane obuwie. Nasze codzienne buty nie mogą być zbyt małe, ciasne, czy też za wysokie.
 
Zdrowe nawyki żywieniowe również wpływają na zdrowie stóp i paznokci. Musisz pamiętać, aby dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych. Zadbaj również  higienę stóp. Wbrew pozorom jest to bardzo wymagająca część ciała, która wymaga stosowania specjalistycznych preparatów myjących i pielęgnacyjnych. Negatywny wpływ ma przegrzewanie lub nadmierne ochładzania stóp. Skrajne temperatury mogą skutkować powstaniem wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Stopy wymagając specjalnej ochrony. Korzystanie z miejsc publicznych, takich jak np. basen i sauna, zwiększa ryzyko zarażenia się grzybicą stóp i paznokci. 
Zapalenie grzybicze płytki paznokcia to tylko jedna z wielu męczących dolegliwości. Osłabienie i niszczenie płytki paznokcia może być spowodowane m.in. wadami serca, marskością wątroby, zaburzeniami krążenia. Deformacja może być również spowodowana uszkodzeniami mechanicznymi. 
 
Na czym polega zabieg rekonstrukcji paznokcia?
 
Zabieg rekonstrukcji paznokcia przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego podologa. W zależności od indywidualnego przypadku, specjalista dobierze odpowiednią metodę leczenia. Bardzo często (w szczególności po urazach mechanicznych płytki paznokcia), podolog zaleca zabieg rekonstrukcji.
 
Sam zabieg rekonstrukcji paznokcia jest całkowicie bezbolesny. Czas trwania zabiegu zależy od konkretnego przypadku. Może zdarzyć się tak, że rekonstrukcja płytki paznokcia nastąpi podczas jednej wizyty. W bardziej zaawansowanych przypadkach, całkowite odbudowanie paznokcia może wymagać kilku wizyt w gabinecie podologicznym.
 
Gdzie znaleźć odpowiedniego specjalistę?
 
Za rekonstrukcję uszkodzonej lub chorej płytki paznokcia odpowiada podolog. W mieście Lublin znajdziesz szereg wykształconych i doświadczonych specjalistów. Za pośrednictwem Internetu możesz zapoznać się z opiniami i komentarzami wystawionymi przez pacjentów. Dzięki temu znajdziesz osobę, która spełni wszystkie Twoje wymagania i oczekiwania. Na wizytę możesz umówić się internetowo. Wystarczy, że wybierzesz wolny termin. W razie problemów, możliwe jest również anulowanie lub przesunięciu wizyty. Innym sposobem jest tradycyjna rejestracja telefoniczna. Jest to rozwiązanie nie tylko szybkie, ale również wygodne.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)