czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Olsztynie

Rekonstrukcja paznokcia w Olsztynie

Jak wiadomo paznokieć może ulec różnym uszkodzeniom a nawet częściowemu zniszczeniu. Odpowiedzialne za to są różne stany chorobowe, które często wpływają na jego kondycję i niszczą jego strukturę. Dzisiejsza medycyna estetyczna, pozwala na zaawansowaną rekonstrukcję paznokcia. Dzięki niej, wygląda on tak jak wcześniej. Cały proces rekonstrukcji opiera się na wprowadzeniu odpowiedniego materiału medycznego, który uzupełnia uszkodzoną płytkę i poprawia jej wygląd.

Rekonstrukcja paznokcia Olsztyn - kiedy warto się na nią zgłosić?

Rekonstrukcja paznokcia może nastąpić w wielu przypadkach. Można ją wykonać na przykład wtedy, gdy zależy nam na szybkim usunięciu wrastającego paznokcia, bądź też - doszło do urazu mechanicznego, na wskutek którego część płytki została uszkodzona.

Tak czy inaczej, rekonstrukcja ta powinna odbywać się możliwie najszybciej. Dlaczego? Ponieważ większy stopień zniszczenia paznokcia, wiąże się jednocześnie z bardziej czasochłonnym procesem rekonstrukcji. Im szybciej zgłosimy się więc do wykwalifikowanego podologa, tym łatwiej nam będzie przejść przez cały proces leczenia i rekonstrukcji. Być może nawet nasze paznokcie będą wyglądać tak pięknie, jak wyglądały wcześniej?

Prognoza leczenia podologicznego

Proces rekonstrukcji paznokcia może być mniej, lub bardziej długotrwały. Niemniej po zakończeniu rekonstrukcji, nie pojawiają się żadne skutki uboczne. W większości przypadków, po procesie rekonstrukcji, paznokieć wygląda zupełnie "jak nowy".

Oczywiście nie oznacza to, że po zakończeniu odnowy naszego paznokcia, będzie można cały proces zbagatelizować. Istotne jest to, by od czasu do czasu przychodzić na kontrole, które dokładnie ustalą, czy proces odbudowy paznokcia przechodzi prawidłowo. Jeśli wszystko jest w porządku, wystarczą nam rzadkie zabiegi kontrolne. Jednak problem z uszkodzonymi paznokciami będziemy mieli "z głowy".

Czas terapii

Bardzo trudno jednoznacznie określić czas trwania terapii. Rekonstrukcja paznokcia Olsztyn może zajmować zarówno rok, jak też... kilkadziesiąt minut. Wszystko zależy od tego, jak szybko dany paznokieć się regeneruje. 

Duże znaczenie ma czas naturalnego wzrostu paznokcia. W praktyce im jest on krótszy, tym większa szansa na szybkie wyleczenie. W przypadku długiego czasu wzrostu, znacząco wydłuża się również okres rekonstrukcji samego paznokcia. Jak wiadomo w dużej mierze przebiega on w oparciu o procesy naturalne - bezpieczne dla ciała człowieka.

Podczas stosowania zabiegu odnowy paznokcia, stosowane są różne preparaty, których zadaniem jest ochrona zarówno łożyska paznokcia, jak również całej jego konstrukcji. Jak wiadomo, po usunięciu części płytki, konstrukcja paznokcia jest znacznie bardziej narażona na uszkodzenia. Dlatego w praktyce podologicznej bardzo często stosuje się specyfiki, których główną rolą jest skuteczne zabezpieczenia paznokcia przed uszkodzeniami i zakażeniami.

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?

Rekonstrukcja paznokcia Olsztyn to proces zależny od wielu czynników. W niektórych przypadkach, proces rekonstrukcji może zostać zakończony nawet już po pierwszej wizycie. Dotyczy to jednak tych osób u których uszkodzenie bądź zniszczenie płytki było wyłącznie miejscowe. Wtedy rekonstruowanie płytki odbywa się bardzo szybko i prosto.

Rekonstrukcja paznokcia Olsztyn jest procesem znacznie bardziej długotrwałym w przypadku, gdy mamy do czynienia ze znacznie większymi uszkodzeniami. Gdy konieczne staje się "dorobienie" znacznie większej powierzchni, czas ten znacznie się wydłuży.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, podolog rozpocznie swoją pracę od założenia naszej karty. Będzie on notował w niej wszystkie najważniejsze spostrzeżenia, które będą wynikać z jego praktyki podologicznej. Następnym krokiem będzie usunięcie uszkodzonej płytki i - niestety - odsłonięcie łożyska paznokcia. 

Rekonstrukcja paznokcia Olsztyn to również skuteczne zabezpieczanie przed zakażeniem. Odsłonięte łożysko jest bardzo narażone na oddziaływanie bakterii. Dlatego czym prędzej należy je zabezpieczyć przed ich atakiem, stosując odpowiednie i bezpieczne dla naszego zdrowia preparaty odkażające.

Następnym krokiem jest powolne oczekiwanie na wzrost paznokcia. u niektórych pacjentów proces ten trwa wyjątkowo długo. W niektórych przypadkach, czas oczekiwania na uzupełnienie się paznokcia może trwać nawet rok.

Dlaczego podolog, to najlepsza osoba do wykonywania tego typu prac?

1. Podolog posiada odpowiednie kwalifikacje z zakresu leczenia chorób stóp i ich pielęgnacji. Rekonstrukcja paznokcia Olsztyn jak najbardziej wpisuje się w tą tematykę.

2. Podolog w swojej pracowni ma do dyspozycji szereg narzędzi, dzięki którym wykona on z powodzeniem cały zabieg. 

3. Podolog jest kimś, w którego kompetencjach leży zarówno leczenie jak i pielęgnacja paznokcia. Dlatego osoba ta jak najbardziej nadaje się do tego typu zadań.

I jeszcze jedna, bardzo ważna uwaga! Rekonstrukcja paznokcia Olsztyn to nie jest zabieg dla zwykłych kosmetyczek. Ich uprawnienia nie pozwalają na stosowanie procesów leczniczych, lecz wyłącznie pielęgnacyjnych!

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)