czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Poznaniu

Rekonstrukcja paznokcia w Poznaniu

Stopy są niezwykle istotną częścią ciała. Prócz funkcji jaką jest chodzenie, stanowią też element estetyczny. Zwłaszcza panie lubią odkrywać je w lecie, zakładając sandały bądź klapki. Pokazuje się je również na plaży i basenie. Sezon letni więc okresem, gdy łatwo możemy zauważyć, że nie każdy odpowiednio pielęgnuje stopy.
 
Pielęgnacja stóp
 
Aby utrzymać stopy w dobrej formie, trzeba o nie dbać. Istotna jest aktywność fizyczna oraz chodzenie, gdyż siedzący tryb życia znacząco pogarsza stan stóp. Podczas siedzenia stopy puchną, a ponadto są przekrwione. Ważne jest też prawidłowe dobieranie obuwia - powinno mieć nie tylko odpowiedni rozmiar, ale i nosek na tyle szeroki, by stopa swobodnie się mieściła oraz obcas wysoki na 2,5-3 cm. Wąskie noski i szpilki powodują powstawanie deformacji w obrębie stóp, otarć, zrogowaceń i pęcherzy.
 
W dbałości o stopy pomaga też dieta - niedobór witamin i minerałów oraz wypijanie zbyt małej ilości wody powodują powstawanie zrogowaceń i pękanie naskórka. Ponadto stóp nie wolno przegrzewać ani zbytnio wychładzać, dlatego latem powinno się nosić przewiewne obuwie, a zimą zakładać skarpety i ciepłe kozaki.
 
Dbałość o stopy sprowadza się również do profilaktyki chorób skóry stóp, np. grzybicy. Na basenie, w saunie oraz w publicznych prysznicach koniecznie należy zakładać klapki kąpielowe. Warto także korzystać z pedicure.
 
Uszkodzone paznokcie
 
O dobrym wyglądzie stóp decyduje nie tylko ich naskórek. Istotny jest też wygląd paznokci. Płytka paznokciowa wskazuje, że organizm boryka się z niedoborami witamin lub chorobami - wadami serca, marskością wątroby, zaburzeniami krążenia i anemią. Kolor płytki paznokciowej może natomiast zmieniać się z powodu przyjmowanych leków. Ponadto niekiedy zdarza się, że paznokieć uszkodzi się w czasie uprawiania sportów lub podczas noszenia źle dobranego obuwia. W sytuacji, gdy paznokieć jest silnie uszkodzony, można skorzystać z rekonstrukcji paznokcia.
 
Rekonstrukcja paznokcia
 
W naszych gabinetach przeprowadzamy zabieg rekonstrukcji paznokcia - obszarem, na którym działamy jest Poznań. Pacjenci, którzy zgłaszają się do nas z uszkodzonymi paznokciami stóp, są najpierw poddawani szczegółowemu zbadaniu stanu paznokcia. Zbieramy wywiad, w jaki sposób doszło do uszkodzenia płytki paznokciowej. W przypadku urazów mechanicznych, proponujemy rekonstrukcję paznokcia, która zapewnia stopom doskonały wygląd. Rekonstrukcję polecamy także osobom, które zmagają się z grzybicą. Po usunięciu części paznokcia zaatakowanej przez grzyby, rekonstruujemy ją, by stopa prezentowała się nieskazitelnie.
 
Jak przebiega rekonstrukcja paznokcia?
 
Zabieg rozpoczynamy od oczyszczenia płytki paznokciowej, która nie została uszkodzona. Jeżeli na palcu w ogóle nie ma płytki paznokciowej, dokonujemy jej pełnej rekonstrukcji - także podczas pierwszej wizyty. Potrzebę przeprowadzenia rekonstrukcji potęguje fakt, że paznokcie u stóp odrastają wolno - paznokieć zerwany całkowicie odrasta nawet przez rok.
Zabieg jest w pełni bezbolesny, a po jego zakończeniu zrekonstruowaną płytkę paznokciową można pomalować lakierem i ozdobić.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)