czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Radomiu

Rekonstrukcja paznokcia w Radomiu

Problemy z paznokciami potrafią skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Powody uszkodzenia paznokcia mogą być różne. Do najczęściej spotykanych przyczyn należą uszkodzenia mechaniczne lub zmiany chorobowe. W efekcie taki paznokieć jest usuwany i konieczna jest jego rekonstrukcja. Dowiedz się więcej na temat tego procesu i zobacz gdzie szukać pomocy.

Usunięcie paznokcia

Uszkodzenia mechaniczne paznokcia powstają najczęściej na skutek mocnego uderzenia w palec. Pod paznokciem tworzy się krwiak, którego usunięcie powoduje zejście części lub całości płytki paznokcia. Ubytki paznokci są także spotykane po chirurgicznych zabiegach usunięcia wrastających paznokci. W takich przypadkach często dochodzi do uszkodzenia macierzy i łożyska paznokcia, co prowadzi do zahamowania odrostu płytki paznokcia lub wzrostu nieprawidłowego. Zmiany chorobowe prowadzące do utraty paznokcia to najczęściej grzybica i onycholiza (odklejanie się płytki od łożyska).

Jak uzyskać pomoc?

Specjalistą, który zajmie się rekonstrukcją paznokcia jest podolog. Profesja ta łączy kwalifikacje lekarza z umiejętnościami kosmetyczki. Aby znaleźć właściwy gabinet warto skorzystać z Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę poszukiwaną frazę (np. "rekonstrukcja paznokcia Radom") i zapoznać się z listą otrzymanych wyników. Przejrzenie bogatych ofert poszczególnych gabinetów pozwoli odnaleźć podologa, który spełni oczekiwania i przeprowadzi skuteczną terapię. Podczas wizyty w gabinecie podolog dokona oględzin płytki paznokcia i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Rekonstrukcji paznokcia można dokonać w wielu przypadkach, a terapia przynosi bardzo dobre rezultaty. Dokonuje się jej, gdy istnieje konieczność zabezpieczenia odsłoniętego łożyska paznokcia (tkanki, do której on przyrasta) i zapewnienia prawidłowego przyrostu płytki.

Proces rekonstrukcji paznokcia

Warto wiedzieć, że czas terapii jest uzależniony od szybkości jej rozpoczęcia i stopnia uszkodzenia paznokcia (często rekonstrukcji wymaga tylko jego fragment). Im wcześniej zacznie się rekonstrukcja paznokcia, tym będzie łatwiejsza i szybciej się zakończy. Dlatego nie ma sensu zwlekać z wizytą u podologa. Specjaliści stosują nowoczesne metody, które pozwalają skutecznie odbudować paznokieć. Naturalny proces wzrostu może trwać nawet rok, ale istnieją preparaty, które go przyspieszają i chronią przed zakażeniem. Zalicza się do nich specjalne protezy paznokci czy różnego rodzaju masy żelowe wypełniające ubytki. Odpowiednio przeprowadzona terapia pozwoli pozbyć się problemu raz na zawsze.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)