czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Rzeszowie

Rekonstrukcja paznokcia w Rzeszowie

Brak odpowiedniej pielęgnacji stóp i paznokci może powodować bardzo wiele mniej lub bardziej poważnych chorób i dolegliwości. W przypadku paznokci, czasami schorzenie wymaga ich usunięcia lub przynajmniej niewielkiego przycięcia. W takim przypadku, bardzo często niezbędna okazuje się po zakończeniu terapii rekonstrukcja paznokcia.
 
Kiedy trzeba rekonstruować paznokieć?
 
Przycięcie paznokcia może być wskazane z różnych względów. Robi się to czasem między innymi wtedy, gdy zaatakuje go grzybica. Są różne metody leczenia tego schorzenia, najczęściej lekarz decyduje się na terapię farmakologiczną, za pomocą antybiotyków. Niemniej jednak, grzybica w zaawansowanym stanie wymaga nieraz usunięcia całego paznokcia.
 
Ponadto, usunięcia wymaga w zasadzie zawsze paznokieć wrastający. Powoduje on niezwykle silny ból, przez co nie ma czasu na żadne inne leczenie. Poza tym, właściwie nie ma innych skutecznych metod zaradzenia wrastającemu paznokciowi. 
 
Jak i gdzie wykonać rekonstrukcję?
 
Zabieg rekonstrukcji wykonywany jest przez podologa. Jest to specjalista zajmujący się wszelkiego rodzaju chorobami stóp. Najpierw musi on przede wszystkim określić, czy rekonstrukcja w danym przypadku jest konieczna i możliwa. Jeśli tak jest, przechodzi on do etapu wyboru optymalnej techniki rekonstrukcyjnej. Warto zauważyć, ze zabieg wygląda zupełnie inaczej, gdy trzeba zrekonstruować cały paznokieć, a inaczej, gdy konieczne jest odtworzenie jedynie jego części.
 
Jak wybrać lekarza?
 
Jeśli miastem, w którym poszukuje się zaufanego podologa jest Rzeszów, warto poszukać w tym mieście specjalisty o nienagannej opinii. To właśnie informacje od byłych pacjentów są najcenniejsze, gdyż są to wieści z pierwszej ręki. Dobrze jest również sprawdzić kompetencje danego lekarza i dowiedzieć się nieco o szkołach oraz kursach, które ukończył. Rekonstrukcja paznokcia jest bowiem dosyć skomplikowana, dlatego bardzo istotne jest, aby wykonywał ją dobry, profesjonalny podolog, najlepiej z jak najdłuższym doświadczeniem zawodowym.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)