czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Sosnowcu

Rekonstrukcja paznokcia w Sosnowcu

Rekonstrukcje paznokci wykonują specjaliści podolodzy. Zabiegi takie stosuje się po przebyciu chorób lub urazów a ich celem jest przywrócenie naturalnego i ładnego wyglądu płytce paznokcia. Wszystko po to aby stopy wyglądały estetycznie i zdrowo. W zabiegach stosuje się preparaty medyczne nie powodujące żadnych skutków ubocznych nawet po dłuższym czasie. Rodzaj terapii jest indywidualnie dobierany do każdego pacjenta, jego ogólnego stanu zdrowia, rodzaju uszkodzenia oraz zaawansowaniu dolegliwości związanych z paznokciami.

Jak zawsze ważne jest szybkie zgłoszenie się ze swoim problemem do specjalisty. Ma to kluczowe znaczenie w długości oraz skuteczności leczenia. Zabiegi wykonywane w Sosnowcu stosuje się, gdy trzeba zabezpieczyć na przykład odsłonięte łożysko paznokcia czyli tkankę, do której paznokieć przyrasta. Rekonstrukcję paznokci wykonuje się również podczas zabiegów wrastających lub wkręcających się paznokci a także po różnego rodzaju urazach mechanicznych. Stosowane w tym celu preparaty są bezpieczne dla pacjentów i wykazują się szybkim rozwiązaniem problemu. Są bezpieczne w stosowaniu i nie powodują skutków ubocznych. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent poddawany jest badaniom lekarskim, aby wykluczyć wszelkie możliwe skutki uboczne po przeprowadzonym zabiegu.

Współczesna medycyna pozwala na ukrycie wszelkich niedoskonałości czy mankamentów paznokci w sposób bezbolesny i wysoce skuteczny. Odpowiednio zrobiony i zabezpieczony paznokieć nie powinien więcej sprawiać problemów po zakończonej terapii. Czasami wymagane jest odbywanie wizyt kontrolnych i oczywiście niezwykle ważnym elementem skuteczności leczenia jest późniejsza dbałość o zrekonstruowany paznokieć. Jego pielęgnacja pozwoli utrzymać właściwy efekt i jest niezwykle ważna, ponieważ nie można zapominać, że został on już wcześniej uszkodzony co czyni go bardziej podatnym na ewentualne inne zagrożenia.

Czas terapii jest dosyć długi z tego względu chociażby, że naturalny proces wzrostu płytki paznokcia trwa około roku. Jednak w zabiegach rekonstrukcyjnych stosuje się preparaty przyspieszające przyrost płytki. Tak więc czas rekonwalescencji jest różny w zależności od pacjenta i jego organizmu. Przy zabiegach stosowane są preparaty nie tylko przyspieszające przyrost płytki ale również zabezpieczające i wzmacniające łożysko i paznokieć przed zakażeniami. Zdarza się, że uszkodzeniu ulegnie niewielka część płytki co pozwala na wyleczenie już na pierwszej wizycie. Tak więc stopień uszkodzenia również ma wpływ na czas leczenia.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)