czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Szczecinie

Rekonstrukcja paznokcia w Szczecinie

Siedzący tryb życia jest niebywale niebezpieczny dla naszych stóp, dlatego warto dostarczyć im dawkę aktywności fizycznej. Zaniedbanie ruchu może spowodować obrzęk i puchnięcie nóg. Odpowiedni dobór obuwia pomoże nam utrzymać nasze kończyny dolne w jak najlepszej kondycji. Dieta bogata w składniki odżywcze i dbanie o higienę stóp to kolejne priorytety. Ekstremalne temperatury narażają naszą skórę na przegrzanie lub wymrożenie. Paznokcie mogą zostać trwale zniszczone poprzez grzybicę. Jest ona łatwo dostępna w takich miejscach jak baseny, czy sauny. Może być spowodowana przez niedokładne wycieranie stóp, nie zmienianie rajstop to także prosta droga do grzybicy.
 
Czym zajmuje się podolog?
 
Podolog to specjalista, który leczy nie tylko obrzęki, otarcia, popękane pięty, grzybicę czy inne choroby stóp. Mierzy się on również z problemami dotykającymi paznokcie. Płytka paznokcia może ulegać zniszczeniu na skutek takich schorzeń, jak wady serca, marskość wątroby, zaburzenia krążenia lub anemia. Na jej kolor wpływają także przyjmowane leki. Paznokcie narażone są na urazy mechaniczne spowodowane uprawianiem sportu lub wypadkami. W przypadku poważnych urazów należy zdecydować się na rekonstrukcję paznokcia w Szczecinie.
 
Rekonstrukcja paznokcia
 
Rekonstrukcja paznokcia to bezbolesny zabieg, który pozwala uzyskać efekt pięknej i zdrowej płytki paznokcia. Ciąża, leczenie onkologiczne czy cukrzyca również umożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Chcąc zrekonstruować paznokieć można użyć żelu. Paznokieć nie może być zainfekowany grzybami. Masa żelowa utwardzana jest przy pomocy światła UV. Koszt takiego zabiegu wynosi 50 złotych. Kolejnym skutecznym sposobem jest użycie lakieru. Akryl wyrównuje nierówne, bruzdowane płytki. Cena takiej usługi to 100 złotych. Można zdecydować się również na protezę paznokcia. W początkowej fazie wyrabia się odlew palca. Następnie robimy wycisk z folii, a potem paznokieć obrabia się narzędziami i przykleja masę akrylową. Całkowita odpłatność wynosi około 150 złotych w zależności od gabinetu podologicznego.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)