czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Toruniu

Rekonstrukcja paznokcia w Toruniu

Paznokcie pełnią ważniejszą rolę niż wydaje się to większości osób. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona delikatnego i bogato unerwionego łożyska. Łatwo się o tym przekonać, gdy dojdzie do uszkodzenia czy zerwania płytki lub choćby jej fragmentu, co może być bardzo uciążliwe i bolesne, zwłaszcza u stóp, gdyż trudno jest ochronić paznokcie stóp przed stałym podrażnianiem mechanicznym. W każdym z takich przypadków warto zdecydować się na profesjonalną rekonstrukcję paznokcia - zabieg, który można wykonać w gabinetach podologicznych. Oferuje go na przykład Toruń. 
 
Dlaczego rekonstrukcja paznokcia jest ważna? 
 
Kiedy dojdzie do uszkodzenia płytki paznokcia, można oczywiście poczekać, aż paznokieć odrośnie sam. W tym czasie jednak nie prezentuje się on estetycznie, co kłopotliwe może być zwłaszcza latem, gdy chce się nosić obuwie odsłaniające stopy. Przede wszystkim jednak urazy paznokci zwykle dają silne dolegliwości bólowe, zwłaszcza, że mechaniczne drażnienie uszkodzonego miejsca przez skarpetki i noszone obuwie jest nieuniknione. W takich przypadkach łatwo też o stany zapalne, niechronione przez twardą płytkę delikatne łożysko jest też narażone na ataki patogenów chorobotwórczych, na przykład grzybów. W każdym z takich przypadków więc - uszkodzenia płytki czy jej fragmentu, zdarcia czy po usunięciu wrastającego paznokcia, warto zdecydować się na rekonstrukcję. 
 
Na czym polega zabieg? 
 
Przede wszystkim warto wiedzieć, że rekonstrukcja paznokcia sprawia, że stopy prezentują się tak, jakby nigdy nic im nie dolegało. Masa żelowa, którą stosuje się do wykonania swoistej protezy paznokcia czy jego fragmentu, do złudzenia przypomina naturalny paznokieć, a także ma taką samą funkcjonalność. Doskonale chroni łożysko przed uszkodzeniami, znika też ból i wszelkie inne nieprzyjemne odczucia. Jest to znakomity sposób na przeczekanie okresu, w którym naturalny paznokieć będzie odrastał, a warto wiedzieć, że w przypadku stóp może to potrwać nawet rok! Rekonstrukcja jest więc lepszym wyjściem niż bierne oczekiwanie na zakończenie tego procesu.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)