czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Warszawie

Rekonstrukcja paznokcia w Warszawie

Nie ulega żadnej wątpliwości, ze stopy są bardzo ważną częścią ciała. Umożliwiają nam one chodzenie i eksplorowanie różnych zakątków świata. Ponadto, stopy mają także znaczenie estetyczne. Z tego też powodu niezwykle ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja.
 
Priorytetowe zasady pielęgnacji stóp
 
Istnieją niepisane reguły, które pozwalają na utrzymanie stóp w dobrej kondycji. Pierwszą z zasad właściwego dbania o stopy jest regularna i odpowiednio wyważona aktywność fizyczna. Warto przy tej okazji zdawać sobie sprawę z faktu, że siedzący tryb życia jest prawdziwym wrogiem naszych stóp. Może on bowiem powodować obrzęk i niedokrwienie kończyn. Drugim czynnikiem, który należy uwzględnić, jeśli chcemy zachować stopy w dobrej kondycji, jest dobór odpowiedniego obuwia. Buty, które nosimy, powinny być dostosowane nie tylko do rodzaju i częstotliwości podejmowanej aktywności ruchowej, ale również do rodzaju podłoża, po którym się poruszamy. Troska o stopy powinna być również widoczna w przemyślanej diecie. Oznacza to, że powinniśmy dostarczać do organizmu wartościowe składniki odżywcze takie jak tłuszcze roślinne, czy witaminy A, D i K.
 
W pielęgnacji stóp znaczącą rolę odgrywa staranna higiena. Stopy powinny być często myte przy użyciu odpowiednich specyfików. Wspomniane preparaty powinny nie tylko nie powodować niebezpiecznych podrażnień, ale także mieć właściwości nawilżające. Jedynie stosowanie takich środków pozwoli zachować zdrowie naszych stóp i uchroni nas przed wszelkimi reperkusjami, jakie mogą implikować urazy skóry. Właściwa pielęgnacja stóp powinna uwzględnić również temperaturę. Przegrzewanie stóp lub przemrażanie stóp skutkuje mniej wydajnym przepływem krwi wewnątrz kończyn. Z tego powodu powinniśmy kupować obuwie wykonane z materiałów, które dobrze przepuszczają powietrze.
 
Na czym polega rekonstrukcja paznokcia u stopy?
 
Rekonstrukcja paznokcia jest zabiegiem, który charakteryzuje się swoją własną specyfiką. Aby go dokonać, należy odwiedzić gabinet podologa. Wspomniany specjalista oceni stan paznokcia oraz zarekomenduje optymalną metodę terapii. W trudniejszych przypadkach, takich jak na przykład problem z ułamaną płytką paznokcia po przebytym urazie, często konieczny jest zabieg rekonstrukcji paznokcia. Inną sytuacją, która implikuje konieczność wspomnianego zabiegu, jest usunięcie zaatakowanego przez grzybicę paznokcia.
 
W jaki sposób wybrać odpowiedni gabinet podologiczny?
 
Doświadczony podolog umie dobrać najlepsze możliwe wypełnienie dla wymagającego rekonstrukcji paznokcia. Warszawa jest miastem, w którym łatwo znaleźć specjalistę z tej dziedziny. Przy jego wyborze warto uwzględnić opinie dotychczasowych pacjentów oraz posiadane certyfikaty i zaświadczenia.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)