czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Częstochowie

Usuwanie kurzajek, brodawek w Częstochowie

Zabieg usuwania kurzajek zapewnia bezbolesne i skuteczne usunięcie problemu, który dotyka osoby w każdym wieku. Podstawą leczenia jest nie tylko eliminacja zmian chorobowych, ale także właściwa profilaktyka, mająca na celu minimalizację ryzyka nawrotu choroby w przyszłości.

Usuwanie kurzajek ma tak naprawdę dwa oblicza. Zabieg ten jest oferowany przez gabinety kosmetyczne, jednak w tym przypadku, nie możemy mówić o fachowej pomocy, która w stu procentach rozwiąże problem pacjenta i zapobiegnie jego nawracaniu w przyszłości. Aby prowadzone działania mogły przynieść pożądane rezultaty, zabieg usuwania kurzajek powinien zostać wykonany przez specjalistę podologa.

Czym są kurzajki?

Brodawki wirusowe, potocznie nazywane kurzajkami, to rodzaj zmian skórnych, wywołany przez zagnieżdżenie się wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Objawem są charakterystyczne brodawki, najczęściej pojawiające się w obrębie stóp i dłoni, przy czym należy zaznaczyć, że kurzajki mogą przenieść się także na inne części ciała. Do zakażenia wirusem dochodzi podczas kontaktu z naskórkiem osoby zainfekowanej. 

Dokładne przyczyny ich powstawanie nie zostały szczegółowo określone. Uważa się jednak, że problem ten jest bezpośrednio związany z osłabieniem systemu odpornościowego, co może być wynikiem nadmiernego wysiłku fizycznego lub psychicznego, ciąży, przebytych zabiegów, zaburzeń metabolizmu i wielu innych czynników. Zagnieżdżeniu się wirusa HPV sprzyjają także urazy naskórka, jak otarcia czy skaleczenia.

Gdzie wykonać usuwanie kurzajek – Częstochowa i inne duże miasta

Zabieg usuwania kurzajek należy powierzyć wykwalifikowanym specjalistom. Osobą kompetentną do rozwiązywania tego typu problemów skórnych, jest specjalista podolog. 

Choć w przypadku Polski, podologia wciąż pozostaje młodą dziedziną, to nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem gabinetu, który wykona usuwanie kurzajek. Częstochowa i inne duże miasta na terenie całego kraju to główne obszary, w których zlokalizowane są gabinety.

Zabieg

Czas trwania leczenia uzależniony jest od wielu czynników, przy czym kluczowe znaczenie ma tu moment, w którym osoba chora zgłosiła się do podologa. Każdy dzień zwłoki doprowadza do rozprzestrzenienia się wirusa HPV na inne partie skóry, co dodatkowo wydłuża czas terapii. Właśnie dlatego wizyta powinna zostać umówiona od razu, gdy problem zostanie zaobserwowany. 

Leczenie jest kwestią indywidualną. W niektórych przypadkach wystarcza kilka wizyt, w innych - nie obejdzie się bez kilkunastu zabiegów. Wpływ na to ma nie tylko stopień rozprzestrzenienia się wirusa, ale także reakcja pacjentów na preparaty pomocnicze, których specjalista używa w trakcie terapii, wcześniejsze próby rozwiązania problemu, a także rodzaj preparatów pielęgnacyjnych, stosowanych przez pacjentów.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)