czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Gdańsku

Usuwanie kurzajek, brodawek w Gdańsku

Pozbądź się na zawsze kurzajek. Dzięki prostemu i skutecznemu zabiegowi możesz rozwiązać problem brodawek wirusowych. Możesz w ten sposób usunąć brodawki wirusowe również dla dzieci. Wybierz jednego ze specjalistów, dzięki którym wyeliminujesz tę uciążliwą przypadłość i zmniejszysz ryzyko wystąpienia kurzajek w przyszłości.

Czym są kurzajki?

Kurzajki to rodzaj zmian skórnych, spowodowanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Ze względu na to pochodzenie nazywane są inaczej brodawkami wirusowymi. Kurzajkami możemy się zarazić poprzez kontakt z chorym naskórkiem. Schorzenie to najczęściej pojawia się na stopach lub dłoniach. Zdarzają się jednak również przypadki, gdy przenoszone jest także na inne części ciała.

W jaki sposób powstają kurzajki?

Kurzajki najczęściej powstają, gdy nasz układ odpornościowy jest osłabiony. Może to mieć związek z dużym wysiłkiem fizycznym, przebytą depresją, ciążą, zaburzeniami hormonalnymi, stanami zapalnymi lub z nadmierną potliwością.

Kurzajki mogą również powstawać na skutek pęknięć skóry lub skaleczeń czy otarć. W ten sposób wirus brodawczaka ludzkiego ma otwartą drogę naszego organizmu. Gdy zagnieździ się w skórze, powstaje kurzajka.

Kiedy należy zgłosić się do specjalisty?

Kurzajek w żadnym wypadku nie należy lekceważyć! Dla skuteczności leczenia bardzo ważne jest, żebyśmy zgłosili się do specjalisty możliwie jak najszybciej. Jeżeli będziemy zwlekać z wizytą u podologa, wirus może rozpowszechnić się na inne części ciała. Nie należy zwlekać z usunięciem kurzajek również z tego powodu, że bywają one bolesne i dokuczliwe. Jeśli nie usuniemy ich od razu, będą coraz głębiej zagnieżdżać się w skórze, przysparzając nam bólu.

Na czym polega terapia?

Usuwanie kurzajek może odbywać się na kilka różnych sposobów. Najbardziej popularne z nich to wymrażanie, zabieg laserem, wycięcie przez chirurga i wypalanie. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Wyboru odpowiedniej metody leczenia powinien dokonać lekarz-specjalista. Istnieją również preparaty, dzięki którym możemy samodzielnie próbować usunąć kurzajki i brodawki najczęściej oparte na metodzie zamrażania. Ich skuteczność jest jednak stosunkowo niewielka. Nadają się jedynie do usuwania zmian skórnych w początkowym stadium. Jeżeli są one bardziej zaawansowane, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty. Aby umówić się na zabieg, wpisz w wyszukiwarkę nazwę zabiegu i swojej miejscowości, na przykład "usuwanie kurzajek Gdańsk". Otrzymasz kompletną listę specjalistów ze swojego regionu. Dzięki temu bez trudu umówisz się na wizytę i skutecznie pozbędziesz problemu kurzajek.

Ile trwa terapia?

Pamiętajmy o tym, że kurzajek nie usuniemy podczas jednej wizyty. Potrzebna będzie cała seria wizyt. Najszybciej można usunąć kurzajki u dzieci. Nie bez znaczenia jest również czas, gdy rozpoczniemy leczenie. Jeżeli nastąpi to szybko, kiedy wirus jeszcze nie zakorzeni się głęboko, leczenie będzie prostsze i krótsze. Potem konieczna będzie jeszcze kuracja zapobiegająca nawrotowi kurzajek.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)