czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Gdyni

Usuwanie kurzajek, brodawek w Gdyni

Kurzajka, czyli inaczej brodawka wirusowa, jest niestety niezwykle częstym rodzajem schorzenia. Badania pokazują, że niemal trzy czwarte społeczeństwa jest zakażona wirusem HPV odpowiedzialnym za ich wywoływanie. Jedną z częstych i bardzo uciążliwych odmian brodawek są brodawki stóp. Zakaźne i głęboko wnikające w skórę. W tym przypadku, jak z każdym innym wirusem, należy koniecznie z nimi walczyć starając się jak najszybciej usunąć zakażenie.


Nie do końca wiadomo jaka jest dokładna i bezpośrednia przyczyna powstawania kurzajek na ludzkim ciele, ale z pewnością rozprzestrzenianiu wirusa sprzyja ogólne osłabienie odporności organizmu, ciąża, zaburzenia hormonalne, a także metaboliczne. Bezpośrednim katalizatorem wystąpienia brodawki często jest również skaleczenie, powstanie otarcia albo pęknięcia na skórze. To co wiadomo na pewno to to, że wirus kurzajki jest zakaźny i szybko rozprzestrzenia się na inne partie ciała. Poza tym, im dłużej wirusowa brodawka nie jest leczona tym głębiej wchodzi w naszą skórę, powodując coraz większy ból i stając się coraz groźniejszą do wyleczenia.

Jak walczyć z kurzajkami?


Właśnie z tego powodu jeśli znalazłeś na swojej stopie kurzajkę najlepiej zgłoś się z nią do specjalisty podologa, który pomoże Ci jak najszybciej i najlepiej pozbyć się tego nieprzyjemnego problemu. Trudno określić jakiś jeden, wspólny dla wszystkich pacjentów czas leczenia. Zależy to od zbyt dużej ilości czynników, w tym stanu kurzajki w momencie zgłoszenia się do gabinetu. Dlatego też tym bardziej nie należy zwlekać i jeśli tylko dostrzeże się na swojej skórze jakiekolwiek niepokojące objawy należy zgłosić się bezpośrednio do osób, które wyjaśnią nam jak najlepiej się ich pozbyć, a także w jaki sposób przeciwdziałać ich nawrotom. Nie trzeba się też zbytnio obawiać, ponieważ metody usuwania kurzajek są praktycznie całkowicie bezbolesne. Jeśli interesuje Cię usuwanie kurzajek Gdynia to sprawdź, który ze specjalistów odpowiada Ci najbardziej i podziel się swoim doświadczeniem z innymi. Zabiegi profilaktyczne są w tym przypadku rzeczywiście niezwykle ważne, ponieważ niestety nawet całkowite usunięcie brodawki nie daje stu procentowej pewności braku ponownego ataku wirusa w przyszłości. Jedynie systematyczna pielęgnacja za pomocą odpowiednich preparatów i stała kontrola podologa zwiększają nasze szanse na trwałe pozbycie się uciążliwych kurzajek. Dlatego tym bardziej warto od razu zdecydować się na pomoc specjalisty.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)