czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Kielcach

Usuwanie kurzajek, brodawek w Kielcach

Usługi związane z usuwanie, kurzajek opierają się na wykorzystaniu specjalistycznych metod, które nie tylko doprowadzą do wyeliminowania zmian naskórnych, ale także zabezpieczą stopy przed ponownym rozwojem kurzajek.

Skąd biorą się kurzajki

Obecnie nie wiadomo, co dokładnie odpowiada za rozwój wspomnianych zmian na stopach. Wynikają one z działania wirusa HPV - brodawczaka ludzkiego, który przenoszony jest przez naskórek. Najczęściej atakuje on stopy, jednak kurzajki mogą pojawić się także na dłoniach, a w przypadku braku rozpoczęcia terapii, również na innych częściach ciała.

Wśród wielu teorii na temat warunków, które mogą sprzyjać rozwojowi wirusa, wskazuje się przede wszystkim różnego rodzaju otarcia i skaleczeniach naskórka. Podolodzy podkreślają również fakt, iż wirus HPV może rozwijać się w wyniku osłabienia ogólnej odporności ludzkiego organizmu. Szczególnie groźne są zaburzenia gospodarki hormonalnej, okresy bezpośrednio po ciężki operacjach chirurgicznych, różne stany zapalne oraz nieprawidłowości metabolizmu.

Przebieg wizyty lekarskiej

Pamiętać należy o tym, iż efektywność terapii usuwania kurzajek i zapobieganie ich rozwojowi uzależnione jest od czasu, po którym zgłosimy się do lekarza. Każdy dzień zwłoki może bowiem doprowadzić do tego, że wirus HPV rozprzestrzeni się na inne partie ciała, co w sposób zdecydowany wydłuży leczenie.

Wszystko to sprawia, że do lekarza podologa należy zgłosić się od razu po zauważeniu opisanych wyżej zmian naskórnych. Wizyta lekarska rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu z pacjentem, a także podstawowego badania.

Po tym czasie dobierane są metody bezbolesnego usunięcia kurzajek, a także wszelkiego rodzaju czynności, które mają na celu niedopuszczenie do ponownego rozwoju wirusa HPV. Po zrealizowaniu terapii, specjalista ustali termin kolejnych wizyt kontrolnych - nosicielstwo wirusa trwa bowiem zazwyczaj kilka lat, dlatego należy regularnie monitorować stan skóry.

Efektywność terapii

Leczenie przeprowadzane jest na przestrzeni kilku wizyt w gabinecie podologicznym. Niemożliwe jest usunięcie kurzajek w sposób natychmiastowy, dlatego pacjent musi przejść przez serię zabiegów pielęgnacyjnych.

Długość kuracji uzależniona jest od indywidualnych przypadków - kluczową kwestią jest czas, po którym pacjent zgłosił się do specjalisty, a także reakcja na zastosowane środki. 

Gabinet podologiczny realizuje usługi usuwania kurzajek zarówno u dorosłych, jak i dzieci. W przypadku młodych pacjentów, terapia wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim jest ona dużo szybsza, gdyż możliwe jest łatwiejsze usunięcie wirusa HPV z organizmu. Lekarz podolog, podczas leczenia dzieci, zachowuje wszystkie środki ostrożności wynikające ze specyfiki młodego organizmu.

Za sprawą specjalistycznego sprzętu oraz szerokiej dostępności środków pielęgnacyjnych, proces usuwania kurzajek jest w większości wypadków bezbolesny. Wszystko to sprawia, że pacjenci nie powinni obawiać się wizyty u lekarza specjalisty - należy pojawić się u niego możliwie jak najszybciej, co zdecydowanie skróci cały proces.
 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)