czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Koszalinie

Usuwanie kurzajek, brodawek w Koszalinie

Kurzajki to brodawki wirusowe, które pojawiają się przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Brodawczak ludzki przenoszony jest poprzez kontakt z naskórkiem, a miejsca, w którym najczęściej objawia się brodawczak to najczęściej dłonie i stopy.

Kiedy powstają kurzajki?

Kurzajki podobnie jak opryszczka pojawiają się, gdy system odpornościowy naszego organizmu jest osłabiony. Może to być związany z licznymi stresami, wysiłkiem fizycznym, ciążą, przeziębieniem, a nawet z nadmierną potliwością. Do tego do powstawania kurzajek przyczyniają się wszelkie otarcia, pęknięcia, oraz skaleczenia, bo sprzyjają infekcji.

Jak leczyć?

Leczenie kurzajek powinno odbyć się najszybciej jak to możliwe! Dlaczego? Bo zwlekając możemy doprowadzić do rozpowszechnienia się wirusa HPV na dodatkowe partie naszej skóry. Dlatego lepiej nie kusić losu i do specjalisty zgłosić się jak najszybciej. Dla własnego dobra.

Podolog

Z kurzajkami na stopach udajemy się do podologa. Lekarz może zalecić leki, a także zabieg usunięcia kurzajki. Niestety należy liczyć się z tym, że jednorazowe usunięcie kurzajki nie usuwa jej na stałe. Wirus brodawczaka ludzkiego ciągle jest w naszym organizmie i co jakiś czas mogą pojawiać się u nas nowe kurzajki. W tym wypadku kluczowe jest bycie pod stałą opieką podologa i jak najszybsze usuwanie wszelkich zmian.

Czas leczenia

Leczenie jest uzależnione od wielu czynników indywidualnych. U jednego pacjenta może przebiegać błyskawicznie a u drugiego trwać przed dłuższy czas. Jedno jest pewne - nie należy się zrażać, tylko systematycznie walczyć z problemem. 

Jeśli mamy problemy z kurzajkami warto zainteresować się znalezieniem dobrego podologa w naszej okolicy. Z pomocą przyjdą nam bazy lekarzy w obrębie naszego miasta oraz samodzielne poszukiwania. Wystarczy wpisać w Google frazę: usuwanie kurzajek koszalin, by sprawdzić jacy konkretni lekarze tym się zajmują oraz jakie są o nich opinie. To wszystko pozwoli nam wybrać specjalistę, któremu będziemy mogli zaufać. 

Gdy cierpimy na problemy związane ze stopami zamiast do kosmetyczki udajmy się do specjalisty podologa. Ten zajmuje się nie tylko profilaktyką, ale i profesjonalnym leczeniem. Kosmetyczka powinna tylko i wyłącznie dbać o estetykę naszych stóp. Zdrowie należy zostawić w dłoniach doświadczonego podologa. Z pewnością warto, bo ten ma potrzebną wiedzę jak i doświadczenie, które pozwoli nam na prowadzenie każdego trybu życia- bez bólu i wszelkich uciążliwości. Wbrew pozorom to naprawdę proste!

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)