czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Legnicy

Usuwanie kurzajek, brodawek w Legnicy

Kurzajka, czyli inaczej brodawka wirusowa, to jedna z rodzajów zmian skórnych, które powstają na skutek zagnieżdżenia się HPV, czyli wirusa brodawczaka ludzkiego. Wirus ten przenosi poprzez kontakt z zarażonym naskórkiem np. na basenie czy pod wspólnym prysznicem. Tak naprawdę dokładne przyczyny powstania kurzajek nie są znane, jednak najczęściej pojawiają się w sytuacjach gdy:


• Organizm ma osłabiony system odpornościowy, na skutek dużego wysiłku fizycznego lub silnego stresu, ciąży lub chorób, takich jak np., zaburzenia hormonalne czy metaboliczne.
• Na stopach czy dłoniach znajdują się okaleczenia lub otarcia, które ułatwiają przenikanie wirusa HPV.

Kiedy konieczna jest wizyta u podologa?

Usuwanie kurzajek Legnica najlepiej zlecić specjaliście. Wiele osób niestety niesłusznie bagatelizuje problem, nie zdając sobie sprawy, że zwlekanie z usunięciem brodawki może spowodować, że rozprzestrzenią się one na całej skórze. Ponadto nieleczone kurzajki mogą być przyczyną bólu, gdyż coraz głębiej zagnieżdżają się one w zmienionych chorobowo miejscach na skórze. Dlatego warto zwrócić się o pomoc w sytuacji gdy zauważy się pierwsze zmiany. Warto jednak pamiętać, że usunięcie kurzajek nie gwarantuje, że nie pojawią się one znowu. Dzieje się tak, ponieważ człowiek może nosić w sobie wirus brodawczaka ludzkiego nawet przez kilka lat.
Leczenie kurzajek wymaga czasu i indywidulanego podejścia do każdego pacjenta. Jest to zależne miedzy innymi od takich czynników jak: reakcja organizmu na różnego rodzaju pomocnicze preparaty stosowane w leczeniu, wcześniejsze próby usuwania chorobowych zmian, czas, jaki upłynął od pojawienia się kurzajki do wizyty w gabinecie. Zazwyczaj do pełnego wyleczenia wystarczy kilka wizyt. Najszybciej leczy się kurzajki u dzieci, gdyż ich skóra jest elastyczna i chłonna.

Zabieg usunięcia brodawek wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Do wyboru stosowane jest ich zamrażanie czy wypalanie. Standardowo pobrany materiał wysyła się do badania histopatologicznego. Najczęściej stosowanym zabiegiem jest Elektrokoagulacja czyli wypalanie. Dzięki znieczuleniu nie jest on bolesny, ale może powodować dyskomfort. Nowoczesne metody usuwania kurzajek to zabiegi laserem. Jest to najprostszy i skuteczny sposób na pozbycie się nieproszonych gości, coraz czyściej wykorzystany przez specjalistów, którzy stawiają na jakość oferowanych usług. Zaletą korzystania z laserów jest również fakt, że powstały po zabiegu strupek szybko się goi i co istotne nie powstają blizny. 
 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)