czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Radomiu

Usuwanie kurzajek, brodawek w Radomiu

Problem kurzajek dotyczy bardzo wielu pacjentów. Dowiedz się więcej na temat przyczyn powstawania oraz metod leczenia tego nieprzyjemnego schorzenia. Jeśli cierpisz na tą przypadłość, to zobacz jak sobie z nią poradzić.

Skąd się biorą kurzajki?

Kurzajki określane są również mianem brodawek wirusowych. Za ich powstawanie odpowiedzialny jest wirus brodawczaka ludzkiego - HPV. Jego przenoszenie odbywa się bardzo prostą drogą. Wystarczy kontakt z naskórkiem chorego. Kurzajki w większości przypadków pojawiają się na dłoniach i stopach, ale mogą także zostać przeniesione na inne części ciała. Ich obecność na dłoniach nie jest uciążliwa, ale bardzo szpeci ich wygląd. Z kolei kurzajki na stopach mogą znacznie utrudnić chodzenie. Pod żadnym pozorem nie należy ich rozdrapywać, bo taki sposób najłatwiej się rozsiewają. Wirus HPV łatwiej zagnieżdża się w organizmie o osłabionej odporności i przez skaleczenia, otarcia i pęknięcia. Warto wiedzieć, że kurzajki czasami mogą zniknąć samoistnie, ale najczęściej konieczne jest ich usunięcie.

Gdzie wyleczyć kurzajki?

Jeszcze klika lat temu leczeniem kurzajek zajmowali się dermatolodzy. Obecnie nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z ich usług. Możemy udać się do wykwalifikowanego podologa, który skutecznie zajmie się naszą przypadłością. Warto zrobić to jak najszybciej, bo zwłoka może doprowadzić do przeniesienia się wirusa HPV na inne partie skóry. Do specjalisty zgłośmy się od razu, gdy tylko zauważymy pierwsze niepokojące objawy. Nieusunięte kurzajki mogą się też głębiej zakorzenić i powodować dolegliwości bólowe. Najłatwiejszą metodą dotarcia do podologa jest odnalezienie gabinetu w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. "usuwanie kurzajek Radom" lub inne miasto w zależności od miejsca zamieszkania. Otrzymane wyniki z pewnością pozwolą wybrać podologa spełniającego nasze oczekiwania.

Jak wygląda leczenie kurzajek?

Usuwanie kurzajek i pielęgnacja stóp odpowiednimi środkami najczęściej dają nadzieję na całkowite pozbycie się tej dolegliwości. Trzeba jednak pamiętać, że nosicielem wirusa HPV można być przez kilka lat, dlatego warto kontrolować swoje stopy u podologa regularnie. Czas leczenie kurzajek różni się w zależności od pacjenta. Najczęściej konieczne jest kilka lub kilkanaście wizyt. Ich liczba zależy od wcześniejszych prób usuwanie kurzajek, stosowania różnych preparatów kosmetycznych czy stopnia zaawansowania dolegliwości. Z kurzajkami najłatwiej sobie poradzić w przypadku dzieci. W ich przypadku liczba koniecznych wizyt jest zwykle najmniejsza.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)