czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Rzeszowie

Usuwanie kurzajek, brodawek w Rzeszowie

Brodawki wirusowe zwane również kurzajkami stanowią dość częsty i uciążliwy problem w naszym życiu, który może rozwiązać wizyta w specjalistycznym gabinecie podologicznym. Kurzajki bardzo często mylimy z różnego rodzaju odciskami, i dlatego ważne jest aby dobrze rozpoznać problem zanim jeszcze zechcemy spróbować je usunąć na własną rękę. Usuwanie kurzajek to zazwyczaj seria kilku zabiegów, które powinien wykonać odpowiednio wykwalifikowany specjalista, dlatego warto poszukać certyfikowanego podologa w swojej okolicy.

Czym są i jak powstają kurzajki?

Kurzajki powstają w wyniku pojawienia się wirusa zwanego brodawczakiem ludzkim, w skrócie nazywanego również HPV. Można go złapać poprzez kontakt ze skórą, szczególnie podczas osłabienia i zmniejszonej odporności naszego organizmu. Najczęściej kurzajki pojawiają się na stopach i dłoniach, aczkolwiek mogą one również pojawiać się w różnych innych miejscach ludzkiego ciała. Odpowiednie warunki do pojawienia się wirusa HPV stwarzają też różnego rodzaju skaleczenia i zadrapania, które mogą ułatwiać jego wystąpienie i rozprzestrzenienie.

Kurzajki najczęściej przybierają postać niewielkich wgłębień, w których centrum pojawiają się małe czarne punkciki. Mogą one przybierać również postać stosunkowo płaską, przez co wiele osób mylnie identyfikuje je jako odciski.

Kiedy warto wybrać się do podologa?

Aby szybko i skutecznie rozprawić się z kurzajkami warto reagować odpowiednio wcześnie, najlepiej już po zauważeniu problemu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dalsze jego bagatelizowanie może prowadzić do pojawiania się kolejnych kurzajek. Wcześnie zlokalizowany problem można rozwiązać szybko i skutecznie. Jeżeli nasz problem jest dość duży i kurzajki zdążyły już rozprzestrzenić się na większą powierzchnię naszej skóry nie powinniśmy wpadać w panikę, ponieważ większość przypadków można wyleczyć, jednak potrzebna będzie do tego większa ilość sesji u naszego podologa, który będzie musiał zaplanować dokładny harmonogram naszego leczenia. Ważne abyśmy nie czekali dłużej tylko od razu umówili się na wizytę u specjalisty działającego w naszym rejonie.

Gdzie szukać pomocy?

Jak już było mówione wcześniej pomocy w usunięciu kurzajek możemy znaleźć w gabinetach podologicznych, których personel jest odpowiednio przeszkolony w tego typu zabiegach. Choć jest to jeszcze dość nieznana w Polsce dziedzina medycyny to podolodzy coraz częściej zdobywają zaufanie Polek i Polaków. Są to specjaliści pomagający w różnego rodzaju schorzeniach stóp proponując swoim pacjentom m.in. rekonstrukcje paznokci, różne zabiegi i masaże stóp oraz profesjonalne usuwanie kurzajek Rzeszów to miasto w którym , znajdziemy kilku prawdziwych specjalistów w tej kategorii, dzięki czemu możemy bez problemu zadbać o zdrowie naszych stóp. Wystarczy sprawdzić informacje na temat danego podologa, odwiedzić jego witrynę lub zadzwonić bezpośrednio do gabinetu i umówić się na spotkanie. Pamiętajmy, że szybka reakcja na pojawiający się problem może przynieść świetne rezultaty i pomóc w jego szybkim wyeliminowaniu.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)