czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Szczecinie

Usuwanie kurzajek, brodawek w Szczecinie

Kurzajki, czyli brodawki wirusowe wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego, są dolegliwością niezwykle powszechną. Bardzo często miewają je zwłaszcza dzieci, ponieważ wirus ten przenosi się poprzez skórę, łatwo można więc zarazić się poprzez kontakt z nosicielem. Ich odpowiednie leczenie jest bardzo ważne, nie tylko ze względów estetycznych i dla odzyskania komfortu, ale też z tego względu, że nieleczone kurzajki mogą powodować powikłania, a wirus brodawczaka pozostaje w organizmie człowieka nawet przez wiele lat, łatwo można więc doprowadzić do ponownego pojawienia się zmian skórnych. Podatne są na nie zwłaszcza osoby będące w stanie słabszej odporności albo szczególnego obciążenia organizmu, a więc teoretycznie zapaść na nie może każdy. Kurzajki zwykle pojawiają się na dłoniach oraz stopach - na wierzchu i na spodach, ale łatwo można je też przenieść na inne części ciała. Wszystko to powoduje, że najistotniejszą kwestię stanowi jak najszybsze udanie się do specjalisty, który usunie kurzajki. W przypadku brodawek stóp będzie to oczywiście podolog, czyli specjalista od fachowej pielęgnacji i leczenia stóp. 

Skuteczna terapia 

Usuwania kurzajek nie trzeba się obawiać, nawet w przypadku dzieci, ponieważ nowoczesne, specjalistyczne leczenie za pomocą wysokiej jakości preparatów jest całkowicie bezbolesne, a także pozwala zachować pacjentom komfort. Utrudnienie polega jednak na tym, że nie wiadomo, jak długo będzie trwała terapia, gdyż zależne jest to od wielu czynników, przede wszystkim od indywidualnej reakcji pacjenta na zastosowane leczenie. W niektórych przypadkach już po kilku wizytach u podologa można cieszyć się pięknymi, zdrowymi stopami wolnymi od kurzajek, czasem jednak wymaganych jest nawet kilkanaście wizyt. Bez wątpienia najszybciej leczą się kurzajki u dzieci, jeśli więc wykryje się takie zmiany u swojej pociechy, nie ma powodu do zmartwień, wystarczy jak najszybciej wybrać się do podologa, który szybko pozbędzie się nieestetycznych i powodujących dyskomfort zmian. Również u dorosłych leczenie może być bardzo szybkie i efektywne, ale pod warunkiem, że nie upłynął długi czas od momentu wykrycia kurzajki do momentu rozpoczęcia kuracji. 

Konieczność szybkiej reakcji

Warto wiedzieć, że im szybciej zacznie się leczenie kurzajek, tym lepsze będą efekty kuracji i szybciej będzie można je zauważyć. Trzeba więc udać się do gabinetu podologa kiedy tylko zauważy się niepokojące zmiany na skórze, nie można czekać, aż kurzajki zaczną sprawiać ból, gdyż taka sytuacja oznacza, że wrosły już głębiej w skórę, a więc trudniej będzie się ich pozbyć. W każdym przypadku jednak nie ma powodu, by obawiać się, że po leczeniu pozostaną jakieś ślady. Leczenie podologiczne jest bardzo skuteczne, dzięki czemu po zakończeniu kuracji stopy są tak samo gładkie, piękne i zdrowe jak były przed pojawieniem się na nich kurzajek. Nie warto więc zwlekać, lecz, jeśli tylko zauważy się coś, co wygląda jak kurzajka, trzeba natychmiast udać się do specjalisty, by postawił odpowiednią diagnozę i rozpoczął właściwą kurację.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)