czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Tarnowie

Usuwanie kurzajek, brodawek w Tarnowie

Kurzajka, inaczej nazywana brodawką wirusową, to małe narośle w kolorze szarobrunatnym o szorstkiej powierzchni, wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Kurzajki na stopie są bardzo uciążliwe, wnikają głęboko w skórę, ich nieumiejętne usuwanie będzie bolesne a objawy przy zastosowaniu nieodpowiedniego leczenia mogą uporczywie nawracać. Poszukaj specjalisty podologa, który zajmie się Twoimi stopami z odpowiednią troską a dzięki wiedzy i doświadczeniu wyleczy zmiany skutecznie. Kurzajka umiejscawia się na stopach i dłoniach, następnie zostaje łatwo przeniesione na pozostałe części ciała. Często atakuje w okresach osłabionej odporności organizmu, stresie, ciąży, po operacjach, w długich stanach zapalnych. Może być pomylona z odciskami lub innymi chorobami, ponieważ może mieć różny przebieg.

Im szybciej zdecydujemy się wizytę u podologa tym mniejsze ryzyko rozprzestrzenienia się kurzajek na inne rejony skóry oraz łatwiejszy i mniej inwazyjny zabieg. Poza tym kurzajki, których nie usuwamy we wczesnej fazie rozwoju stają się coraz bardziej szpecące i bolesne sprawiając nam wiele cierpienia.

Jak przeciwdziałać pojawieniu się kurzajek?

W przypadku kurzajek ważne jest zachowanie odpowiednich zasad higieny na co dzień, stosowanie dobranych preparatów zmniejszających ryzyko nawrotu choroby i szybkie reagowanie w przypadku wystąpienia objawów chorobowych. Wirusem HPV zarażamy się poprzez kontakt bezpośredni z inną zarażoną osobą lub przedmiotami jakich używa, albo z powierzchnią, której dotykała. Dlatego tak istotne jest noszenie obuwia na basenie czy saunie, daje to zabezpieczenie nie tylko przed brodawkami wirusowymi ale i przed innymi chorobami, na przykład grzybicą.

Jak przebiega usuwanie kurzajek?

Usuwanie kurzajek odbywa się najczęściej w kilku etapach, musimy się przygotować na cykl zabiegów, ich ilość będzie różna w zależności od stopnia zaawansowania choroby, działań jakie były podejmowane wcześniej, oraz tego, jak pacjent reaguje na leczenie. Kurzajki usuwa się na kilka sposobów, za pomocą krioterapii lub elektrokoagulacji, a także mechanicznie, dodatkowo stosując pomocnicze preparaty przeciwwirusowe. Podstawą jest tutaj poprawne rozpoznanie choroby, warto więc udać się do specjalisty na konsultacje, który zdiagnozuje kurzajki i zastosuje leczenie.

Wybierając się do podologa zadbamy o swoje stopy i swój komfort. Wszelkie zmiany w obrębie stóp są bardzo bolesne, wykorzystujemy przecież stopy do utrzymania całego ciężaru ciała, ubieramy buty mogące powodować dodatkowy ucisk na bolesne zmiany. W razie pojawienia się bólu udajmy się do specjalisty jak najszybciej.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)