czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Toruniu

Usuwanie kurzajek, brodawek w Toruniu

W dzisiejszych czasach wizyty u podologa stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób, ma bowiem problemy ze wszelkimi zmianami skórnymi występującymi zwykle na stopach. Jeżeli domowe sposoby zawodzą, wtedy nie pozostaje nam nic innego jak udać się do specjalisty. Wizyta u podologa pomoże nam rozwiązać każdy problem zmian chorobotwórczych. Nie należy więc bać się, że zawracamy głowę specjaliście, jeżeli mamy drobne problemy z odciskami czy kurzajkami. 

Czym charakteryzują się kurzajki?

Kurzajki to są brodawki o podłożu wirusowym (brodawczaka ludzkiego - HPV) przypominające odciski. Nie są one zwykle bolesne, ponieważ są to tylko grudkowate zmiany o nierównej powierzchni występującej na skórze. Jednak nie powinniśmy tego lekceważyć i jeżeli nic nie pomaga, to musimy udać się podologa. Szczególnie, jeżeli pojawi się w nich stan zapalny. 

Kurzajki mogą występować w różnych miejscach i pojawić się zupełnie niespodziewane. Przyczyna powstawania kurzajek nie jest do końca znana. Wiadomo jednak, że takie zmiany skórne często mają charakter zaraźliwy. Wśród czynników sprzyjających powstawaniu tych zmian jest też osłabienie organizmu, które sprzyja ulokowaniu się wirusa HPV. 

Profilaktyka 

Wirusem HPV możemy zarazić się wszędzie gdzie jest dużo osób, np. na basenie. Jeżeli chcemy uniknąć kurzajek, warto na basenie stosować odpowiednie obuwie oraz używać swojego ręcznika. Jeżeli dojdzie do zarażenia, pamiętajmy aby stosować preparaty pielęgnacyjne na zmiany chorobotwórcze. W ten sposób unikniemy powstania stanu zapalnego.

Leczenie i usuwanie kurzajek w Toruniu

Na początku warto zastosować wszelkiego rodzaju kremy i żele, które w swoim składzie zawierają kwas salicylowy, mocznik, lub kwas mlekowy. Czy dopiero w ostateczności należy udać się do specjalisty? Otóż nie. Wyleczenie kurzajek nie jest łatwą sprawą. Jest to długotrwały proces, szczególnie wtedy, jeżeli leczymy je domowymi sposobami. Jeżeli chcemy przyspieszyć leczenie to wybierzmy się na zabiegi do podologa. 

Im szybciej udamy się do lekarza, tym proces leczenia będzie szybszy. Lekarz może skierować nas na kuracje ciekłym azotem lub łyżeczkowaniem. Kurzajki możemy też usunąć przez zabieg elektrokoagulacji, polegający na użyciu prądu wysokiej częstotliwości. Podolog zastosuje więc odpowiednią kurację, dzięki której znikną zmiany chorobotwórcze.

Niestety, może się okazać, że na efekty leczenia będziemy musieli czekać nawet kilkanaście tygodni. Wszystko zależy od stopnia rozwoju wirusa w naszym organizmie i od czasu, jaki minął od zakażenia.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)