czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Warszawie

Usuwanie kurzajek, brodawek w Warszawie

Kurzajki to zmiany skórne, których leczeniem zajmuje się lekarz podolog, czyli specjalista od leczenia chorób stóp. Wynika to z lokalizacji kurzajek. Pojawiają się one bowiem zazwyczaj na podeszwie stopy, chociaż można spotkać je także na skórze palców oraz na łożysku paznokcia, tuż pod płytką paznokciową. Doświadczenie lekarza podologa i wykorzystanie specjalistycznych preparatów do usuwania kurzajek, zapewnia nie tylko usunięcie kurzajek praktycznie bezboleśnie, ale także maksymalnie zmniejsza ryzyko ich ponownego pojawienia się. W Warszawie można spotkać wielu specjalistów w dziedzinie usuwania kurzajek. Są to lekarze podiatrzy (podolodzy). Skorzystanie z ich usług może być bardzo pomocne w skutecznym leczeniu kurzajek.

Dlaczego warto udać się z kurzajkami do podologa?

Z kurzajkami warto jest udać się do podologa, ponieważ samodzielne próby ich pozbycia się nie zawsze będą skuteczne. Stosując domowe sposoby lub popularne, ogólnodostępne preparaty, można usunąć problem kurzajek jedynie powierzchownie, a wirus brodawczaka nadal będzie się ujawniał w formie kurzajek w innym miejscu ciała (np. na dłoniach). Długotrwałe zwlekanie z wizytą to także ryzyko pojawienia się bólu związanego z zagnieżdżaniem się kurzajek w skórze. Takie kurzajki znacznie trudniej się usuwa. Trzeba w ich przypadku korzystać z bardziej inwazyjnych metod co może znacznie wydłużyć leczenie. Odpowiednio szybka reakcja pozwala więc na oszczędność czasu i pieniędzy, zmniejszając jednocześnie ryzyko powrotu kurzajek.

Rozpoznanie kurzajek

Kurzajki to zmiany skórne wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (tzw. HPV). Jest to dokładnie taki sam wirus, który atakuje narządy płciowe wywołując na nich zmiany nazywane brodawkami płciowymi. Zmiany skórne w formie kurzajek stosunkowo łatwo można rozpoznać, że względu na to, że są to zmiany charakterystyczne pod względem wyglądu, ale mimo wszystko warto jest udać się z nimi do lekarza. Lekarz podolog rozpoznaje kurzajki po ich wypukłym, grudkowatym kształcie. Kurzajki to charakterystyczne narośla o średnicy od kilku do nawet kilkunastu milimetrów. Posiadają szarobrunatny kolor i szorstką w dotyku powierzchnię. Mogą występować pojedynczo, choć stosunkowo często spotyka się je w większych skupiskach. Kurzajki nie tylko szpecą wygląd stóp, ale często także utrudniają poruszanie się, sprawiając ból.

Jakie są przyczyny powstawania kurzajek?

Lekarz, który bada pacjenta pod kątem kurzajek, przed wdrożeniem leczenia dokonuje także rozpoznania ich przyczyny by pacjent wiedział skąd w jego przypadku wzięły się kurzajki oraz jak może ich unikać w przyszłości. Wśród głównych przyczyn powstawania kurzajek wyróżnia się osłabienie organizmu, nie tylko fizyczne (związane z przebytymi schorzeniami, ciążą, operacjami), ale także pod względem psychicznym. Jest to bardzo prosta droga do powstania infekcji wirusowej wywołanej przez wirusa HPV (czyli tzw. wirusa brodawczaka ludzkiego). Ryzyko powstania kurzajek jest także duże u osób, które posiadają problem nadmiernej potliwości oraz u osób, które skaleczyły się lub otarły skórę. Ponadto wirusem HPV wywołującym kurzajki można się także zarazić na basenie, w saunie,w hotelu lub też zakładając obuwie osoby zakażonej wirusem. Niezależnie od przyczyny kurzajek, trzeba wdrożyć odpowiednie leczenie.

Jak długo trwa leczenie kurzajek?

Decydując się na leczenie kurzajek trzeba uzbroić się w cierpliwość. W przypadku osób dorosłych konieczne jest odbycie od kilku do kilkunastu wizyt. Zazwyczaj leczenie kurzajek jest prostsze u dzieci i młodzieży. Wystarczą wówczas 3-4 wizyty by w pełni usunąć problem. Pierwsze wizyty u podologa pozwalają na dokładne zdiagnozowanie problemu i zastosowanie odpowiedniego planu leczenia. Na kolejnych wizytach lekarz podolog stosując urozmaicone, dostosowane do pacjenta i jego problemu metody leczenia, stara się usunąć kurzajki maksymalnie bezboleśnie i zabezpieczyć jednocześnie pacjenta przed ponownym atakiem wirusa HPV. Nie da się sprecyzować dokładnego czasu leczenia kurzajek. Warto jest w tej kwestii zaufać profesjonaliście, który dokładnie będzie tłumaczył kolejne etapy leczenia.

Jakimi metodami lekarz podolog leczy kurzajki?

Leczenie kurzajek, w zależności od tego, z jakim stadium mamy do czynienia, może odbywać się za pomocą wielu metod. Łagodniejsze stadia kurzajek są leczone, w porozumieniu z lekarzem podologiem, za pomocą specjalistycznych preparatów zawierających kwas mlekowy i kwas salicylowy. Taką terapię z powodzeniem uzupełnia się o specyfiki zamrażające kurzajki dostępne w aptekach i w drogeriach. Nie zawsze jednak wymienione wyżej metody są skuteczne w leczeniu kurzajek. W cięższych przypadkach lekarz podolog kieruje osobę dotkniętą tym problemem na zabieg wyłyżeczkowania kurzajek, krioterapię oraz na zabiegi usunięcia kurzajek za pomocą lasera. W leczeniu kurzajek czasami trzeba ponieść koszt rzędu kilkuset złotych, ale wybór odpowiedniego lekarza podologa sprawi, że problem kurzajek już nie będzie wracał. Dlatego tak istotne jest by w porę udać się do właściwego specjalisty.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)