czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Białymstoku

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Białymstoku

Usuwanie modzeli i zrogowaceń Białystok, to zadanie dosyć proste i krótkotrwałe. Niemniej, wiąże się ono z koniecznością wprowadzenia kilku długotrwałych zmian, o ile zależy nam na pełnym wyleczeniu.

Czym są modzele?

Modzele to charakterystyczne zrogowacenia. Są one objawem tak zwanej hiperkaratozy, czyli powstawania w nadmiernej ilości komórek tkanki rogowej. Mają one specyficzny zaokrąglony kształt. Często też charakteryzują się pomarańczowym zabarwieniem. Ich cechą szczególną jest to, że nie wywołują one bólu. Jednak może on się pojawić, szczególnie jeśli przez bardzo długi czas bagatelizujemy ten problem.

Najczęstszymi miejscami pojawienia się modzeli są przede wszystkim pięta, paluch, krawędzie stopy (na przodzie) oraz głowy drugiej, trzeciej a czasem nawet i czwartej kości śródstopia.

Przyczyny powstawania

Najczęstszą przyczyną powstawania modzeli, jest nieodpowiednie obciążenie stopy. Przez pojęcie "nieodpowiednie" mamy głównie na myśli obciążenie niefizjologiczne.obciążenie. Te zaś mogą powstać na wskutek różnych sytuacji.

1. Powstawanie modzeli i zrogowaceń, jest silnie związane z nadmiernym usuwaniem zbędnego, zrogowaciałego naskórka. Szczególnie, jeśli robimy to na własną rękę. Po prostu nadmierne jego usuwanie, powoduje jeszcze szybszą reakcję organizmu.

2. Nieodpowiednią budowę kości. Często powstawanie modzeli jest ściśle związane z nieodpowiednim kształtek kości stopy. W takiej sytuacji, operacja chirurgiczna jest wskazana wyłącznie wtedy, gdy wiąże się to z ogromnym bólem.

3. Za powstawanie modzeli, często odpowiedzialne jest również nieodpowiednie dopasowanie obuwia do naszych potrzeb. Wystarczy kilka godzin spędzonych w nieodpowiednio dopasowanym obuwiu, by proces powstawania modzeli, zrogowaceń i odcisków został zapoczątkowany.

Kiedy najlepiej zgłosić się w tej sprawie do podologa?

Usuwanie modzeli i zrogowaceń Białystok, powinno mieć miejsce możliwie najszybciej po zaobserwowaniu pierwszych objawów. Jeśli na skórze swoich stóp zauważymy powstawanie specyficznych, pomarańczowych zgrubień, może się okazać że wizyta u podologa stanie się konieczna.

Pamiętajmy, że usunięcie modzela a także cały proces leczenia, jest ściśle uzależniony od tego, jak długo zwlekaliśmy z wizytą u podologa!

Terapia

Usuwanie modzieli i zrogowaceń Białystok to pierwszy etap leczenia. Drugi, znacznie mniej efektywny i z pewnością znacznie bardziej czasochłonny, to eliminacja przyczyn takiego zachowania naskórka.

Jeśli za powstawanie modzeli i zrogowaceń jesteśmy odpowiedzialni sami (np na wskutek nadmiernego jego usuwania ze skóry stopy, bądź też noszenia niewygodnego obuwia), czas terapii ograniczy się wyłącznie do wprowadzenia najistotniejszych zmian. Jeśli zaś za powstawanie modzeli jest odpowiedzialne np zdeformowanie tkanki kostnej, czas leczenia może się znacząco wydłużyć. W ekstremalnych sytuacjach, konieczne będzie założenie odpowiednich podkładek korekcyjnych. 

Pamiętajmy, że skuteczne usuwanie modzeli i zrogowaceń Białystok jest zależne od czasu naszej reakcji!

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)