czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Bydgoszczy

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Bydgoszczy

Modzele to gruba warstwa zrogowaciałego naskórka. Zazwyczaj tego typu zmiany nie są bolesne, jednak zaniedbanie tego typu zmian może doprowadzić do ich pękania, co może powodować nie tylko ból, ale również krwawienie. Ponadto tego typu zmiany zwykle nie wyglądają zbyt estetycznie. Dlatego też w przypadku występowania modzeli zaleca się wizytę u specjalisty. Jakie są sposoby usuwania zrogowaciałego naskórka i gdzie warto udać się z tym problemem?

Skąd biorą się modzele i zrogowacenia?

Modzele i zrogowacenia zazwyczaj wynikają ze stosowania nieprawidłowego obuwia na co dzień. Do zgrubień naskórka może przyczyniać się także nieprawidłowa pielęgnacja stóp. Wiele osób usuwa zrogowaciałą skórę samodzielnie, przy pomocy domowych środków. Nie poprawiają one jednak sytuacji trwale – zbyt radykalne starcie czy nawet ścięcie zrogowaciałej skóry jest zazwyczaj powodem szybkiego rogowacenia. Zaniedbane modzele mogą być przyczyną zakażenia. W przypadku stanu zapalnego pojawiają się dolegliwości bólowe, a u osób z osłabioną odpornością jest to sytuacja dość niebezpieczna. Dlatego w celu usunięcia i dalszego leczenia modzeli najlepiej jest udać się do specjalisty w zakresie pielęgnacji stóp.

Usuwanie modzeli i zrogowaceń u specjalisty

Podolog – czyli specjalista w dziedzinie pielęgnacji i leczenia stóp wykonuje często pracę podobną do pedicurzystki w gabinecie kosmetycznym. Jednak podolog usuwając modzele nie ściera warstwy naskórka tak radykalnie. Dodatkowo stosuje również specjalne środki, które między innymi zmiękczają skórę. Warto pamiętać, że usuwanie modzeli samodzielnie raczej nie będzie tak skuteczne. Podolog wie dokładnie w jaki sposób należy usuwać naskórek, by nie doszło do ponownego zrogowacenia. Robi to zazwyczaj za pomocą specjalnych frezarek – zrogowaciałego naskórka obecnie praktycznie się nie wycina. Regularne wizyty u podologa mogą znacznie zmniejszyć możliwość ponownego pojawienia się modzeli. Warto również słuchać zaleceń specjalisty w zakresie dbania o stopy. Podolog w przypadku wystąpienia zrogowaceń zaleca stosować wkładki ortopedyczne. W niektórych przypadkach konieczna może być całkowita zmiana obuwia.

Wybór odpowiedniego gabinetu – usuwanie modzeli i zrogowaceń Bydgoszcz

Wybierając konkretny gabinet warto mieć na uwadze kilka czynników. Pierwszym z nich powinna być sterylność gabinetu i sposób ochrony przed przeniesieniem drobnoustrojów. Obecnie w gabinetach podologicznych najczęściej stosuje się jednorazowe narzędzia. Drugim czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę, to skuteczność przeprowadzanych zabiegów. Aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście w danym gabinecie stosuje się efektywne metody, wystarczy przeczytać opinie obecnych i byłych pacjentów. Spis specjalistów w zakresie leczenia wraz z opiniami to jedno z najlepszych źródeł informacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko można znaleźć profesjonalistów w zakresie usuwania modzeli, ale także dowiedzieć się jak wyposażony jest gabinet oraz jakie są ceny poszczególnych zabiegów podologicznych. W ten sposób łatwo jest wybrać najbardziej odpowiedniego podologa – po wizycie warto także pozostawić na stronie własną opinię.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)