czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Częstochowie

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Częstochowie

Zabieg usuwania modzeli i zrogowaceń, w zależności od stopnia zaawansowania zmian, pozwala pozbyć się problemu nawet podczas pierwszej wizyty w specjalistycznym gabinecie. Leczenie tych dolegliwości obejmuje także działania profilaktyczne, ograniczające ryzyko ich nawrotu w przyszłości.

Modzele – co to takiego?

Pod pojęciem modzeli należy rozumieć znaczne nagromadzenie zrogowaciałego naskórka w jednym miejscu. Mamy tu zatem do czynienia z hiperkeratozą. Modzele najczęściej przybierają formę dużych, płaskich skupisk tkanki rogowej, zazwyczaj o wyraźnym żółtym zabarwieniu. Przeważnie występują w obrębie pięt, palucha, krawędzi stopy, jak również głowy drugiej, trzeciej i czwartej kości śródstopia. 

Choć występowaniu modzeli najczęściej nie towarzyszy ból, zaniechanie leczenia tej dolegliwości może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje. 

Kiedy należy zasięgnąć konsultacji?

Warto pamiętać, że nieestetyczny wygląd stóp nie jest jedyną konsekwencją tej dolegliwości. Zbagatelizowanie problemu modzeli i zrogowaceń naskórka może doprowadzić do występowania uczucia bólu, zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. Wizyta u specjalisty nie powinna być zatem odkładana.

Konsultacji najlepiej zasięgnąć już w momencie, kiedy pojawią się pierwsze objawy. Rozpoczęcie leczenia we wczesnym stadium jest gwarancją szybkiego pozbycia się problemu, nawet podczas pierwszej wizyty w gabinecie specjalisty. 

Leczenie modzeli należy powierzyć wykwalifikowanemu podologowi. Na terenie każdego województwa działa specjalistyczny gabinet, w zakresie działalności którego, leży usuwanie modzeli i zrogowaceń. Częstochowa oferuje jedne z najlepszych usług.

Jak wygląda usuwanie modzeli i zrogowaceń?

Wczesne wykrycie problemu jest gwarancją szybkiego i skutecznego leczenia. Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie z każdym pacjentem. Właściwa metoda leczenia jest uzależniona od przyczyny występowania problemu, którą specjalista określa już podczas pierwszej wizyty. 

Jeżeli modzele są wynikiem zmian i deformacji w układzie kostnym, ich trwałe usunięcie nie będzie możliwe. W takim przypadku, dobrą kondycję skóry zagwarantują wyłącznie regularne zabiegi.

Modzele będące wynikiem zbyt częstego usuwania martwego naskórka, najczęściej okazują się możliwe do wyleczenia już podczas pierwszych kilku wizyt, podobnie jak modzele wynikające z noszenia niewłaściwego obuwia. W drugim z wymienionych przypadków, konieczna okaże się także wymiana butów na nowe, lepiej dopasowane do anatomicznych uwarunkowań pacjenta.

Specjalista zaleci także stosowanie indywidualnie dopasowanych rozwiązań, które ograniczą ryzyko wystąpienia problemu w przyszłości.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)