czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Gdyni

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Gdyni

Modzele to dość popularny rodzaj schorzenia, zwykle występujący na stopach, z którym najlepiej od razu zgłosić się do podologa. Podobnie jak odcisk, modzel jest jednym z przykładów wystąpienia na skórze hiperkeratozy, czyli po prostu znacznego i punktowego zgrubienia warstwy rogowej naskórka. Powstaje on najczęściej w wyniku silnego, powtarzalnego i długotrwałego ucisku na skórę w danym miejscu. Modzel różni się od odcisku przede wszystkim tym, że nie jest w jakiś ostry sposób odgraniczony od zdrowej skóry, w jego części środkowej nie występuje charakterystyczny czop rogowy. Poza tym modzele mają lekko żółtawe odcienie. 

Jak sobie z nimi poradzić?


Odpowiedzią na tego rodzaju problem jest wizyta u podologa. Przyczyn wystąpienia modzeli może być kilka, dlatego też spotkanie w gabinecie zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu medycznego, a następnie zbadania chorego miejsca. Czas kuracji potrzebnej do pełnego wyleczenia się z tej przypadłości może być różny i powinien być podawany indywidualnie, w odniesieniu do konkretnego przypadku. Ogromne znaczenie ma tu m.in. znalezienie rzeczywistej przyczyny powstania modzeli i wyeliminowanie jej, ażeby problem już nie powracał. Wprawdzie samo usunięcie zrogowacenia może ograniczyć się tylko do jednej wizyty to jednak nie rozwiązuje to problemu nadmiernej produkcji hiperkeratozy, czyli ewentualnej kwestii późniejszego nawrotu problemu. Wybierając zabieg usuwanie modzeli i zrogowaceń Gdynia masz do wyboru specjalistów, którzy pomogą Ci rozwiązać Twoje problemy ze skórą. Poza tym możesz wymieniać się uwagami i doświadczeniami z innymi pacjentami, co szybko pozwoli Ci na znalezienie poszukiwanej przez Ciebie osoby.

Podstawą jest profilaktyka


Wizyta u podologa jest bardzo ważna z dwóch powodów. Pierwszy jest dość oczywisty i chodzi w nim właśnie o samo usunięcie dręczącego nas modzela bądź odcisku. Jednak rola podologa sięga jeszcze dalej, a mianowicie powinien on także pełnić rolę naszego doradcy, dzięki któremu już więcej nie będziemy mieć kłopotów ze zdrowiem naszych stóp. Jedną z przyczyn powstawania modzeli może być używanie niewłaściwego obuwia. W tej sytuacji podolog może służyć nam swoją radą przy doborze odpowiednich wkładek ortopedycznych, które są wstanie dość szybko poprawić nasze samopoczucie, ale także i zmniejszyć cały proces wydzielania naskórka. Dobry specjalista służy radą przy wyborze odpowiedniej gamy codziennych kosmetyków zdrowych dla stóp.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)