czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Koszalinie

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Koszalinie

Modzele to pogrubienia, które wynikają z nagromadzenia tkanki rogowej w jednym obszarze. Modzele to żółta skóra, która pojawia się w płaskim skupisku na przykład na pięcie, paluchu, a także krawędzi stopy. Ten rodzaj zrogowaceń jest bezbolesny.

Jak powstają modzele?

Przyczynkiem do powstawania modzeli mogą być zmiany w układzie kostnym stóp np. deformacje, nieodpowiednie obuwie (zbyt wąskie, nieoddychające czy niedopasowane do naszej stopy). Okazuje się, że modzele pojawiają się jako skutek stałego ucisku na dany obszar skóry.

Nie bolą, ale należy je usuwać

Wydawałoby się, że jeżeli coś nie boli, to nie ma konieczności usuwania. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że dłuższe chodzenie z modzelami także może być bolesne, a także wiązać się z utratą elastyczności naskórka, grzybicą, zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi.

Jak leczyć?

Po pierwsze profilaktyka. Jeśli nasze modzele powstały przez noszenie źle dobranego obuwia, to w pierwszej kolejności musimy zadbać o odpowiednie dopasowanie butów do naszej stopy. Tylko wtedy leczenie ma jakikolwiek sens.

Czasami modzele pojawiają się przez za częste ich usuwanie. Rozwiązaniem tego problemu jest regularna konsultacja z podologiem. To on określi, kiedy modzele należy usuwać, a kiedy można jeszcze się z tym wstrzymać.

Jeśli modzele to efekt deformacji w układzie kostnym to nie istnieje możliwość ich usunięcia. Należy wtedy być pod stałą opieką podologa oraz zadbać o stosowanie odpowiedniej amortyzacji stopy, oraz tzw. opatrunków odciążających.

Znalezienie dobrego podologa powinno być naszym priorytetem jeśli mamy kurzajki, zrogowacenia, lub modzele. Konsultacja i zaplanowanie leczenia z podologiem to gwarancja zdrowia i komfortu. Warto oddać się w ręce profesjonalisty, tak by problem tylko estetyczny nie zamienił się w poważniejszy. Pamiętajmy, że im szybciej zadbamy o usunięcie zmian tym lepiej dla nas.

Warto poświecić trochę czasu na znalezienie dobrego podologa w naszej okolicy. Do poszukiwań możemy wykorzystać bazę specjalistów w naszym mieście np. podolog koszalin, bądź wyszukać podologa po konkretnej usłudze np. usuwanie modzeli i zrogowaceń Koszalin.

Jeśli jesteśmy pod stałą opieką podologa nie musimy martwić się o kondycję naszych stóp. Dzięki temu będą one w najlepszym stanie jak najdłużej. A stopy wpływają na całe nasze życie i na jego jakość- najwyższy czas by zaczęły być naprawdę doceniane, a dbałość o nie nie ograniczała się tylko do zabiegów estetycznych u kosmetyczki.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)