czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Lublinie

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Lublinie

Modzele to zgrubienie oraz nagromadzenie tkanki rogowej naskórka na jednym obszarze skóry. Ten rodzaj hiperkeratozy objawia się jako duże, płaskie, okrągłe, żółtawe skupiska zrogowaciałego naskórka. Zazwyczaj modzele są kompletnie bezbolesne. Występują najczęściej w takich obszarach stopy, jak pięta, przodostopie, paluch, krawędzie śródstopia (okolice drugiej, trzeciej lub czwartej kości śródstopia). Przyczyny powstania modzeli mogą być różne. Główną przyczyną jest zbyt duże obciążenie jednego obszaru skóry, poprzez m.in. tarcie lub permanentny ucisk. Zrogowacenia są efektem deformacji w układzie kostnym stóp. W dużej mierze odpowiada za to zbyt małe lub niewłaściwie dopasowane obuwie, a także zbyt częste zabiegi usunięcia martwego naskórka.
 
Jak usunąć modzele i zrogowacenia?
 
Trwałe i skuteczne usunięcie modzeli wymaga wizyty w gabinecie podologicznym. Wyspecjalizowany podolog zdiagnozuje przyczynę powstawania zrogowaceń oraz wybierze adekwatny sposób leczenia. Pomimo, że modzele nie są bolesne, to nie należy zwlekać z ich usunięciem. Jeśli zauważysz na swoich stopach jakiekolwiek zmiany, to natychmiastowo powinieneś zgłosić się do podologa. Pamiętaj, że jeśli przyczyną ich powstawania jest deformacja układu kostnego, to trwałe usunięcie modzeli jest praktycznie niemożliwe. Jednak regularne zabiegi podologiczne, takie jak np.wykonywanie opatrunków odciążających i amortyzacyjnych, pozwala na zminimalizowanie ryzyka nawrotu zrogowaceń. Opieka profesjonalisty znacznie poprawi stan Twoich stóp. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń specjalisty. Być może konieczna będzie zmiana obuwia lub zakup wkładki ortopedycznej.
 
Jak długo trwa usunięcie modzeli?
 
Usunięcie modzeli zależy od indywidualnego przypadku pacjenta. Należy pamiętać że nie można zwlekać zbyt długo z wizytą u specjalisty. Modzele to nie tylko nieestetyczne zrogowacenia. Po pewnym czasie, nieleczone modzele mogą przynieść ból, a także być źródłem zakażeń grzybiczych, wirusowych oraz bakteryjnych. Czas usuwania modzeli jest wprost proporcjonalny do czasu, który upłynął pomiędzy pojawieniem się pierwszych objawów, a wizytą u podologa. Im dłużej zwlekamy, tym więcej zabiegów będzie konieczne. W niektórych przypadkach usunięcie modzeli odbywa się na jednej wizycie, jednak jest to dość rzadkie. Najczęściej niezbędne jest kilka zabiegów i wizyt w gabinecie podologicznym. Po usunięciu modzeli należy regularnie odwiedzać specjalistę, aby zapobiec ich powróceniu.
 
Gdzie znaleźć odpowiedniego specjalistę?
 
Profesjonalnym usuwaniem modzeli oraz zrogowaceń zajmuje się podolog. Miasto Lublin oferuje wielu wyspecjalizowanych i wykwalifikowanych podologów, którzy wyróżniają się dużym doświadczeniem oraz szeroką wiedzą. Z pomocą Internetu możesz zapoznać się z opiniami wystawionymi przez pacjentów. Po wybraniu odpowiedniej osoby masz możliwość internetowej rejestracji na wizytę. Jeśli wolisz tradycyjne metody, to możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego. Jest to rozwiązanie nie tylko szybkie, ale również wygodne.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)