czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Olsztynie

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Olsztynie

Modzele i zrogowacenia, to dość specyficzna forma zmian skórnych. I choć w zasadzie można je usunąć już po pierwszej wizycie u podologa, to tak naprawdę likwidacja przyczyn choroby będzie trwać znacznie dłużej. Zapraszamy do przeczytania krótkiego opisu tej choroby, jak również metod jej leczenia.

Czym jest modzel?

Jeśli decydujemy się na usuwanie modzeli i zrogowaceń Olsztyn, musimy wpierw jasno zdefiniować, czym tak naprawdę są modzele. Są to specyficzne zgrubienia skórne, będące efektem nadmiernego powstawania i nagromadzenia tkanki rogowej. Wiąże się to z dalszym rogowaceniem skóry i tym samym - powstaniem charakterystycznego, pomarańczowego i owalnego zgrubienia. Często zgrubienie to jest po prostu mylone z odciskiem. Miejscami w których najczęściej pojawiają się tego typu zmiany są pięta, paluch, krawędzie stopy (na przodzie) oraz głowy drugiej, trzeciej lub czwartej kości śródstopia.

Przyczyny powstawania modzeli

Powstawanie modzeli, jest możliwe z kilku powodów. Najczęściej wymienia się trzy z nich a są to:

1. Niewłaściwie dobrane obuwie. Źle dobrane buty, mogą z biegiem czasu zdeformować budowę kości stopy i tym samym - doprowadzić do powstania wspomnianego zgrubienia. 

2. Niewłaściwa budowa układu kostnego stopy. Przyczyną powstania modzeli, może być również złe ukształtowanie kości stopy. Wiąże się ono przede wszystkim z nadmiernym i nierównomiernym naciskiem na stopę. Powodów powstawania takich zmian może być kilka. Z pewnością będzie nim wspomniane w powyższym punkcie niewłaściwe i niewygodne obuwie. Jednak to nie wszystko! Za niewłaściwą budowę układu kostnego stopy, odpowiada również otyłość a także nadwaga. 

3. Za powstawanie modzeli, jest również odpowiedzialne... zbyt częste usuwanie martwego naskórka. Tak, jeśli będziemy usuwać je zbyt często, rozregulujemy procesy związane z produkcją tkanki rogowej. 

Kiedy warto odwiedzić gabinet podologa?

Usuwanie modzeli i zrogowaceń Olsztyn, możemy rozpocząć w dowolnym czasie. Zwykle choroba ta nie wiąże się z poważnymi niedogodnościami u pacjenta. Jest też w większości przypadków całkowicie bezbolesna. Niestety, jak w przypadku wielu schorzeń podologicznych bywa, przyda się tu jak najszybsza interwencja specjalisty podologa. 

Jak długo możemy czekać na efekty terapii?

Terapia związana z leczeniem modzeli i zrogowaceń jest dosyć zróżnicowana. Zależy ona od wielu czynników a mianowicie od przyczyny powstania modzela jak też czasu, po upływie którego odwiedzimy przychodnię podologiczną.

Jeśli na przykład modzel jest wywołany przez zmiany w budowie układu kostnego, samo leczenie przyczyn choroby może okazać się niemożliwe. Jedyne co nam w takiej sytuacji pozostaje, to (oprócz zabiegów chirurgicznych) dostosowywanie obuwia do powierzchni naszej stopy. 

Należy pamiętać, że usunięta modzel może bardzo szybko się odrodzić. Dlatego niezbędne jest stosowanie odpowiednich opatrunków, jak również szeregu rozwiązań amortyzujących, takich jak na przykład wkładki amortyzujące do obuwia. 

Nieleczone modzele mogą doprowadzić do wielu schorzeń, w tym też grzybiczych!

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)