czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Opolu

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Opolu

Zmiany powstające na stopach bywają szczególnie uciążliwe, bolesne oraz powodują wyjątkowy dyskomfort podczas chodzenia. Jedną z dolegliwości, pojawiających się w obrębie stóp są modzele oraz zrogowacenia. 

Modzele - przyczyny powstawania

Istotą pojawiania się modzeli i zrogowaceń jest zgromadzenie w jednym miejscu tkanki rogowej naskórka, która dodatkowo zostaje znacznie pogrubiona. 

Przyczyną pojawiania się podobnych zmian na stopach może być nieodpowiednio dobrane obuwie, stały nacisk na pewne partie skóry stóp lub zbyt częste przeprowadzanie zabiegu pielęgnacyjnego, jakim jest peeling. 

Leczenie modzeli i zrogowaceń

Z uwagi na zazwyczaj bezbolesny charakter wspomnianych zmian skórnych na stopach, wiele osób ignoruje podobne dolegliwości, ukrywając nieestetyczny wygląd stóp w zabudowanych butach lub skarpetach. 

Często zainteresowanie obecnością modzeli na stopach pojawia się wraz z nadejściem lata oraz koniecznością odsłonięcia stóp - stają się one wtedy źródłem zawstydzenia oraz skrępowania oraz skłaniają do podjęcia odpowiednich środków leczniczych.

Usuwanie modzeli i zrogowaceń Opole

Diagnostyka oraz terapia modzeli powinna odbywać się w specjalistycznych gabinetach podologicznych, wyposażonych w odpowiedni sprzęt oraz prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów - podologów. 

Wiedza z zakresu zdrowia stóp umożliwia bowiem postawienie trafnej i rzetelnej diagnozy oraz zaplanowanie skutecznej terapii, przy uwzględnieniu różnych czynników, mających wpływ ma stan stóp danego klienta. 

Modzele i zrogowacenia - metody leczenia

Głównym środkiem leczniczym, odnoszącym się do terapii modzeli oraz zrogowaceń jest stosowanie specjalnych opatrunków odciążających i amortyzujących. Mają one zastosowanie szczególnie w przypadku zmian niełatwych do usunięcia.

Z uwagi na różnorodność przyczyn powstawania zmian skórnych na stopach, właściwym kierunkiem terapeutycznym wydaje się zbadanie podłoża powstałych nieprawidłowości oraz zlikwidowanie ich źródła - usunięcie przyczyny wpływa bowiem na ograniczenie występowania objawów, a późniejsza profilaktyka może znacząco poprawić stan skóry stóp. 

Reasumując, w przypadku występowania na stopach patologicznych stanów skórnych, warto zasięgnąć porady specjalisty - wnikliwe badanie oraz trafna diagnoza umożliwiają podjęcie efektywnej terapii, która pozwoli przywrócić zdrowie stóp. 

Wybierając specjalistę warto skorzystać z opinii i porad innych użytkowników, którzy zmagali się z podobnym problemem - ich doświadczenie pomoże wybrać sprawdzonego i skutecznego podologa.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)