czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Rzeszowie

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Rzeszowie

Modzele i zrogowacenia skóry stopy to dość częste schorzenie stóp, które jednak z uwagi na bezbolesny przebieg są przez nas bagatelizowane. Jednak jak pokazuje praktyka, długotrwałe lekceważenie tego problemu, powoduje jego pogłębianie, skutecznie pogarszając estetykę naszych stóp oraz w bardzo zaawansowanych stadiach powodując mocny i nieprzyjemny ból. Powszechne zrogowacenie naskórka stopy można usunąć, choć czasem ciężko będzie pozbyć się bezpośredniej przyczyny jego powstania jaką jest wzmożona produkcja hiperkeratozy w naszym organizmie.

Czym są modzele i zrogowacenia stół i gdzie występują?

Modzele to dość znaczne nagromadzenie się naskórka w jednym miejscu, przez co prowadzą one do jego widocznych zrogowaceń. Za ich powstawanie jest odpowiedzialna hiperkeratoza. Ich występowanie objawia się pod postacią dość grubych i płaskich obszarów na naszej skórze, które mogą charakteryzować się jasno żółtawą barwą. Najczęściej występują one w okolicach pięty, palucha oraz boków podeszwy stopy, choć mogą pojawiać się również w innych miejscach. W początkowych stadiach nie są one bolesne, jednak wraz z ich przyrostem mogą zacząć dawać o sobie znać.

Do głównych przyczyn powstawania modzeli i zrogowacenia można zaliczyć zbyt częste usuwanie naskórka, źle dopasowane obuwie, a także zmiany w układzie kostnym stopy.

Kiedy się zgłosić do specjalisty?

Wiele osób bagatelizuje problem zrogowaceń swojego naskórka na stopach, gdyż w przeciwieństwie do odcisków, czy kurzajek nie powodują one występowania bólu w początkowych stadiach rozwoju. Jednak jak się szybko okazuje, bagatelizowanie modzeli może prowadzić do przykrych konsekwencji pod postacią szybkiego rozrostu brzydkiej i zrogowaciałej skóry na stopach. Takie stopy nie wyglądają estetycznie, a w późniejszych stadiach mogą powodować również silny ból. Błędem jest natomiast usuwanie modzeli na własną rękę, gdyż może to jeszcze bardziej pogłębić problem, głownie przez użycie nieodpowiednich środków dających jedynie powierzchowne rezultaty, które po paru dniach mogą spowodować przyrost jeszcze większej powierzchni modzeli.

Gdzie szukać pomocy w usuwaniu modzeli?

W tym względzie warto udać się do podologa, który zajmuje się różnymi schorzeniami stóp. Jego wiedza, umiejętności i sprzęt używany podczas zabiegów, mogą zapewnić Państwu najlepsze rezultaty w pozbyciu się modzeli i zrogowaceń. Specjalizacja zwana podologią to dość nieznany jeszcze rodzaj kosmetologii kończyn dolnych o właściwościach medycznych. Jej możliwości pozwala nie tylko na chwilowe pozbycie się problemu, ale również stara się go rozwiązać w centrum jego występowania aby maksymalnie zapobiegać jego dalszemu występowaniu. Jednym z licznych zabiegów jakie wykonuje podolog jest skuteczne usuwanie modzeli i zrogowaceń Rzeszów posiada w tej chwili co najmniej kilku podologów, dzięki czemu można w każdej chwili skorzystać z ich porad oraz profesjonalnie przeprowadzanych zabiegów mających na celu poprawę ogólną kondycję naszych stóp. 

Nie bagatelizujmy pojawiających się modzeli i skorzystajmy z doświadczenia profesjonalisty, który pomoże nam je bezpiecznie usunąć i pozwoli w przyszłości uniknąć nawrotu tego wyjątkowo nieestetycznego problemu.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)