czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Szczecinie

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Szczecinie

Modzele to jedna z najpowszechniejszych przypadłości dotycząca stóp. Niektórzy jednak nie wiedzą, że nie są to standardowe odciski, inni zaś nie zwracają na nie uwagi, ponieważ ich cechą charakterystyczną jest fakt, że nie bolą. Nie oznacza to jednak, że można je pozostawić samym sobie, a nawet pod żadnym pozorem nie powinno się tak robić, ponieważ kiedy nie leczy się modzeli, warstwa zrogowaciałego naskórka, która je tworzy, staje się coraz grubsza. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Jednocześnie należy pamiętać, że usuwanie modzeli w zwykłym gabinecie kosmetycznym nie usunie przyczyny powstawania tego problemu, a przy tym zwykle kosmetyczki usuwają modzele i zrogowacenia, ścinając nadmiar skóry. Powoduje to reakcję obronną w postaci jeszcze silniejszego rogowacenia i gromadzenia się skóry w tych miejscach, a więc jest to błędne koło, a nie sposób na problem. Tylko specjalista podolog jest w stanie trwale i skutecznie usunąć modzele i zrogowacenia oraz zaproponować szereg rozwiązań, które pozwolą uniknąć tego rodzaju problemów w przyszłości. 

Jak wygląda leczenie? 

Podolog posiada kompleksową wiedzę na temat tego, jak leczyć i usuwać rozmaite problemy skóry stóp, także jeśli chodzi o modzele, jest to więc najlepszy wybór w przypadku osób, których problem ten dotyczy. Ważne jest przede wszystkim to, by odpowiednio wcześnie trafić do gabinetu podologa, nie leczyć samodzielnie modzeli i nie próbować się ich pozbywać oraz nie korzystać z usług niefachowych kosmetyczek, które zetną skórę żyletkami, przez co odrośnie jej jeszcze więcej. Wszystkie te praktyki, także nadmierne ścieranie skóry stóp, sprzyjają nie odzyskiwaniu normalnego stanu tej części ciała, ale przeciwnie - pojawianiu się nowych, jeszcze bardziej zaawansowanych zmian. Wizyta u podologa jest więc najlepszym rozwiązaniem. Specjalista przede wszystkim dokona wywiadu, z którego okaże się, co jest odpowiedzialne za powstawanie modzeli - wady w budowie kości stopy, noszenie nieprawidłowo dobranego obuwia czy na przykład niewłaściwa pielęgnacja. Leczenie będzie bowiem opierało się nie tylko na doraźnym usuwaniu modzeli i zrogowaceń skóry stóp, ale również bardzo ważne jest unikanie przyczyny. Jeśli modzele powstają na skutek zbyt intensywnego ścierania naskórka stóp, należy zrezygnować z samodzielnej pielęgnacji albo wizyt u kosmetyczki na rzecz regularnych wizyt u podologa. Jeśli zaś przyczyną są wady w budowie stóp albo złe obuwie, temu również można zaradzić, stosując różnego rodzaju rozwiązania ortopedyczne, m.in. wkładki czy obuwie ortopedyczne, a także opatrunki mające na celu niedopuszczenie do powstawania nieestetycznych i uporczywych zmian. 

Ile trwa kuracja?

Usunięcie modzeli możliwe jest już podczas pierwszej wizyty, ale na jednej nigdy nie powinno się kończyć, ponieważ wymagana jest zawsze dłuższa kuracja. W zależności od natężenia dolegliwości oraz wielu innych czynników, koniecznych może być odbycie kilku lub nawet kilkunastu wizyt u podologa. Dobrą wiadomość stanowi na pewno fakt, że tego rodzaju leczenie przynosi zawsze znakomite efekty.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)