Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Tarnowie
Modzele powstają w wyniku nagromadzenia zrogowaciałego naskórka, zajmują raczej duży obszar, są płaskie, twarde i nie sprawiają bólu. Występują dosyć powszechnie, najczęściej w miejscach dużego nacisku jak pięta, krawędzie stopy, bok dużego palca. Im jesteśmy starsi tym zrogowaceń będzie gromadzić się więcej.
Przyczyny powstawania zgrubiałych modzeli
Wady postawy i deformacje stopy sprzyjają gromadzeniu się naskórka, tak samo jak źle dopasowane obuwie, dotyczy to zarówno obuwia zbyt ciasnego jak i zbyt luźnego. Przyczyną jest także samodzielne nieumiejętne i zbyt częste usuwanie zrogowaciałej warstwy. Stopy potrzebują warstwy ochronnej określonej grubości, jeśli jej zabraknie wyprodukują ją ze zdwojoną siłą.
Dlaczego usuwać modzele i zrogowacenia u podologa?
Po pierwsze modzele wyglądają bardzo nieestetycznie, a w zmienionych miejscach dodatkowo gromadzą się zabrudzenia, które ciężko usunąć. Po drugie, nieleczone miejsca chorobowe mogą pękać powodując nieprzyjemny ból i swędzenie, zrogowaciały popękany naskórek to pożywka dla bakterii i grzybów, których lepiej unikać.
Szczególną uwagę na modzele powinni zwracać diabetycy, lepiej aby udali się do podologa wcześniej nie dopuszczając do żadnych powikłań. Podolog zaproponuje fachowy zabieg i działania profilaktyczne aby przeciwdziałać ponownemu szybkiemu narastaniu modzeli i wyeliminować schorzenia, które mogą im towarzyszyć.
Usuwanie modzeli i zrogowaceń
Podolog z wyczuciem usunie niechciane zrogowacenia, zostawi odpowiednią naturalną warstewkę chroniącą nas przed nadmiernym rogowaceniem skóry w miejscach silnego tarcia. Pamiętajmy, że nieestetycznych modzeli nie pozbędziemy się od razu, potrzebnych będzie kilka regularnych wizyt u podologa. Wsparciem w redukowaniu powstawania zrogowaceń będzie dobór wkładek odciążających oraz zmiana obuwia na wygodniejsze. Podolog, oprócz leczenia modzeli, obejrzy nasze stopy czy nie ma na nich innych zmian chorobowych oraz zajmie się kompleksową pielęgnacją jak peeling i pedicure, doradzi jakich kosmetyków używać i jak wykonywać pielęgnację samodzielnie w domu.
Bardziej profesjonalnie modzelami zajmie się podolog niż kosmetyczka, posiada on odpowiednie certyfikaty pozwalające na leczenie schorzeń stóp. W gabinecie podologicznym używane są wysterylizowane specjalistyczne narzędzia, dzięki którym uporanie się z dolegliwościami będzie łatwiejsze i mniej bolesne.
Jakie jeszcze zabiegi wykona podolog?
Oprócz usuwania modzeli podolog specjalizuje się także w leczeniu odcisków, kurzajek, zrekonstruuje płytkę paznokcia, zdezynfekuje obuwie, dobierze wkładki ortopedyczne, przeprowadzi zabiegi pielęgnacyjne. Wprawna ręka, doświadczenie i fachowa wiedza podologa przyniesie naszym stopom ogromną ulgę i piękny zdrowy wygląd.