czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Toruniu

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Toruniu

Każdy z nas boryka się od czasu do czasu ze zmianami skórnymi, które pojawiają się szczególnie na nogach. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, na jaki rodzaj dolegliwości cierpimy? Mało kto z nas zdaje sobie sprawę z występowania różnego rodzaju odcisków. Jeżeli mamy zastosować odpowiednie leczenie, powinniśmy określić daną zmianę chorobotwórczą. Jest to ważne, ponieważ dobór odpowiednich preparatów może pomóc nam wyeliminować odciski. Jeżeli nie mamy pewności, co znajduje się na naszej stopie, powinniśmy udać się do podologa.

Co to są modzele?

Modzele to rodzaj odcisków występujący najczęściej na podeszwie stóp. Są to zrogowaciałe naskórki (ogniska hiperkeratozy skóry) tworzące skupisko, które znajduje się najczęściej na głównych kościach śródstopia oraz pięcie. Łatwo je odróżnimy od zwykłych odcisków, ponieważ mają one barwę żółtą i owalny kształt. Zazwyczaj są bezbolesne, jednak mogą mieć rdzeń głęboko umiejscowiony w płacie skóry, przez co chodzenie staje się uciążliwe.

Przyczyną powstawania modzeli jest najczęściej zła pielęgnacja naskórka stopy, oraz noszenie źle dobranego obuwia. Nie bez znaczenia ma również fakt, że posiadamy płaskostopie czy mamy nadwagę. 

Profilaktyka i leczenie modzeli

Leczenie modzeli polega na prawidłowej higienie naszych stóp. W umiejętny sposób należy ścierać zrogowaciały naskórek pumeksem po codziennej kąpieli. Powinniśmy również zmniejszyć nacisk na nasze stopy przez zastosowanie wkładek ortopedycznych czy korekcyjnych. Warto też zapobiegać obtarciom stóp, oraz nie nosić butów na wysokim obcasie. Ważne jest również odpowiednie nawilżenie stóp, ponieważ zbyt sucha skóra może spowodować pęknięcia lub otarcia naskórka. Dbajmy o swoje zdrowie przez odpowiednią profilaktykę a nie dopiero wtedy, gdy wystąpią objawy zmian chorobotwórczych. 

Usuwanie modzeli i zrogowaceń Toruń

Podolog to osoba, która zajmuje się leczeniem stóp z różnych rodzajów zmian chorobotwórczych. Jego zadaniem jest dobór odpowiedniego leczenia do zmiany chorobotwórczej. Jeżeli więc nie wiesz, co ci dolega udaj się do specjalisty. Podolog usunie modzele i zrogowacenia powstałe na stopie podczas zabiegów chirurgicznych w znieczuleniu. 

Modzele należy usuwać, mimo że nie są one bolesne. Nieleczone mogą powodować ból i stan zapalny a nawet doprowadzić do zakażeń grzybiczych. Jeżeli domowe sposoby nie pomogą w walce z odciskami, wtedy bezzwłocznie udajemy się do podologa, jeżeli w przyszłości nie chcemy doprowadzić do poważnych zmian chorobotwórczych.

Usuwanie modzeli i zrogowaceń Toruń, może decydować o późniejszej kondycji naszego ciała.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)