czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Warszawie

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Warszawie

Większość z nas ma na stopach modzele i zrogowacenia. Niestety lwia część zupełnie je ignoruje, do momentu, w którym zaczynają uprzykrzać nam życie. Warto dbać o nasze stopy, bo to one niosą nas przez świat każdego dnia.

Dlaczego pojawiają się zrogowacenia i modzele?

Podstawowym czynnikiem, który wpływa na pojawianie się modzeli i zrogowaceń jest nieodpowiednio dopasowane obuwie. To bardzo szybko psuje kondycję naszych stóp oraz wywołuje liczne problemy — o wiele bardziej brzemienne w skutkach niż same modzele, czy zrogowacenia. Źle dobrane obuwie to nie tylko defekty estetyczne, ale także deformacje w układzie kostnym stóp, a także problemy ze stawami i kręgosłupem. Pamiętajmy, że obuwie powinno być wygodne. Nie nośmy wąskich butów, czy tych na bardzo wysokim obcasie każdego dnia. Starajmy wybierać się rozsądniej, tak byśmy dalej dobrze się czuli we własnej skórze, ale i nie zapomnieli o dbałości o własne zdrowie. To ono powinno być dla nas priorytetem.

Co przekorne- modzele i zrogowacenia pojawiają się bardzo często jako efekt zbyt częstego usuwania martwego naskórka. Pamiętajmy, że takie zabiegi powinniśmy wykonywać co jakiś czas. Do tego za mocne usuwanie martwego naskórka może skończyć się bólem oraz stanami zapalnymi. Jeśli zazwyczaj na usuwanie martwego naskórka zgłaszamy się do kosmetyczki, musimy mieć świadomość, że jest to wykwalifikowana osoba. Bywa, że niedoświadczone kosmetyczki usuwają za dużo naskórka, co może kończyć się dla nas naprawdę źle. Rozsądniejszym wyjściem, jest udanie się do podologa, który nie tylko zadba o estetykę naszych stóp, ale także i ich zdrowie!

Czym są modzele i zrogowacenia?

Modzele to te okrągłe żółtawe punkty, które widzimy na naszych stopach. Nie są one niczym innym jak przykładem hiperkeratozy, czyli pogrubienia i dużego nagromadzenia tkanki naskórka w jednym konkretnie miejscu.

Często modzele to duże, dość płaskie skupisko tkanki o żółtym zabarwieniu i dość owalnym kształcie. W większości przypadków modzele i zrogowacenia są bezbolesne- co wcale nie oznacza, że możemy je tak zostawić. Najczęściej występują one na pięcie, paluchu, oraz na krawędziach stopy.

Kiedy iść do podologa?

To, że modzele i zrogowacenia są bezbolesne, nie oznacza, że możemy je zostawić na naszych stopach. Najlepiej udać się do podologa od razu, gdy zobaczymy niepokojące nas zmiany. Co więcej, to co z początku nie jest bolesne, potem może się takie stać. Nieleczone modzele po czasie zaczynają sprawiać ból, a także i pękać. Stąd szybka sroga do wszelkich zakażeń grzybiczych, bakteryjnych, a także i wirusowych.

Leczenie u podologa

To, w jaki sposób będą leczone nasze modzele i zrogowacenia zależy od przyczyn, z których powstały.

Jeśli przyczyną było niewłaściwie obuwie, będzie trzeba zmienić je na takie, które jest odpowiednie. To tego bardzo często w takich przypadkach zalecane są wkładki ortopedyczne.

Jeśli modzele pojawiły się z powodu zbyt częstego ich usuwania, podolog poleca regularne wizyty u siebie. W ten sposób będzie on nadzorował, czy nasze stopy są w dobrym stanie oraz kiedy należy następny raz usunąć modzele i zrogowacenia.

Przyczyną modzeli może być także deformacja w układzie kostnym. W takim przypadku usuwanie modzeli nie jest możliwe. Jednak w łatwy sposób podolog może nam pomóc- poprzez opatrunki odciążające i amortyzujące.

Dlatego tak ważne jest udanie się z naszym problemem do specjalisty. To on oceni na podstawie wywiadu z nami oraz oględzinach stopy, jaka jest przyczyna naszych dolegliwości. To ważne dla naszego zdrowia, jak i dalszego leczenia. Tutaj właśnie pojawia się największa różnica między podologiem a kosmetyczką- podolog leczy, a kosmetyczka sprawia, że nasze stopy wyglądają estetycznie.

Jak się okazuje w przypadku modzeli i zrogowaceń nie jest to wcale takie proste. Usuwanie modzeli, w niektórych przypadkach jest niewskazane, a do tego, jeśli modzele pojawiły się przez złe buty, to ich usuwanie nic nie da bez odpowiedniej profilaktyki. Warto udać się do specjalisty, nawet z tak drobnym problemem, jak modzele, czy zrogowacenia.

Jak znaleźć specjalistę podologa?

Jeśli zauważyliśmy u siebie modzele i zrogowacenia warto, zamiast do kosmetyczki udać się do specjalisty podologa. Ten podejdzie do naszych stóp w sposób fachowy i co najważniejsze zadba o ich zdrowie i estetykę. Podolog ma także wiedzę medyczną oraz dostęp do nowoczesnych technologii, oraz wiedzy, która ułatwi cały proces leczenia.

By znaleźć specjalistę podologa w naszej okolicy wystarczy, że poszukamy baz lekarzy w internecie. Sprawdźmy, czy istnieje baza podologów w Warszawie: by to zrobić, wystarczy wpisać do wyszukiwarki: podolog Warszawa, dobry podolog Warszawa, czy usuwanie modzeli i zrogowaceń Warszawa. Z pewnością dzięki tym poszukiwaniom pojawi się cała lista lekarzy, którzy zajmują się konkretnie tym tematem. Dzięki temu znajdziecie specjalistę podologa blisko swojego miejsca zamieszkania. Warto udać się tam jak najszybciej, bo bardzo często problemy z modzelami i zrogowaceniem naskórka usuwane są już na pierwszej wizycie!

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)