czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Zielonej Górze

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Zielonej Górze

Pojęcie modzeli, jest dla nas mało znanym. W większości przypadków, mylimy je z często spotykanymi odciskami. Czym wobec tego są modzele i zrogowacenia, tak często widziane na naszych stopach? Jak z nimi walczyć?

Czym są modzele?

Modzele, to charakterystyczne zrogowacenia, które mają postać dużych, obłych i pomarańczowych zgrubień. Najczęściej pojawiają się one na powierzchni naszej stopy. 

Modzele są niczym innym, jak reakcją odpornościową naszego organizmu. W zasadzie ich powstawanie bardzo przypomina powstawanie odcisków. Jednak w przeciwieństwie do nich, są one całkowicie bezbolesne (poza niektórymi przypadkami).

Jak powstają modzele i zrogowacenia

Powstawanie modzeli, to podobny mechanizm, który decyduje o powstawaniu odcisków. Ich narastanie jest zależne od ucisku, który oddziałuje na powierzchnię naszej stopy. Im jest on większy i bardziej długotrwały, tym modzele szybciej rosną. Zresztą pojęcie "rosną" jest tu dość dobrze użyte. Modzele, powstają bowiem na wskutek gwałtownego wzrostu produkowania komórek rogowych w wybranym miejscu naszego ciała.

Jak leczyć modzele?

Usuwanie modzeli i zrogowaceń Zielona Góra, to dla najnowszego sprzętu dostępnego w gabinetach podologicznych bardzo prosta sprawa. Zwykle ich usuwanie ogranicza się do kilku wizyt (często trwa nawet jedną). Jednak samo wyeliminowanie modzeli to nie wszystko. Nawet jeśli wcześniej je usunęliśmy, to zawsze mogą one wrócić. Szczególnie, jeśli nie będziemy pracować nad odpowiednią kondycją naszej stopy.

Leczenie modzeli, powinniśmy rozpocząć od zmiany niektórych nawyków. Porzućmy charakterystyczne, mało wygodne buty o niedopasowanych wkładkach. Ponadto, porzućmy zwyczaj nadmiernego usuwania zrogowaciałej powierzchni naskórka ze skóry naszych stóp. Czynność ta, również gwałtownie przyspiesza narastanie komórek rogowych.

Kiedy warto wybrać się do gabinetu podologa?

Usuwanie modzeli i zrogowaceń Zielona Góra, jest procesem reguły krótkotrwałym. Jednak leczenie efektów tych zmian, trwa znacznie dłużej. Szczególnie, jeśli wcześniej ociągaliśmy się z wizytą u specjalisty - podologa. 

W niektórych przypadkach, pełne wyleczenie zarówno skutków jak i przyczyn powstawania modzeli, może trwać nawet przez kilkanaście wizyt u podologa.

Pamiętajmy również, że pomimo iż modzele zwykle nie wiążą się z bólem, to jednak... ich bagatelizowanie może doprowadzić do wielu problemów. W skrajnych przypadkach, może dojść do pojawienia się poważnych zmian grzybiczych i wirusowych. Czy wobec tego warto bagatelizować ten problem? 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)