czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie nagniotków w Częstochowie

Usuwanie nagniotków w Częstochowie

Podolog to lekarz specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Dzięki szerokiej wiedzy z zakresy różnych dziedzin medycyny – od ortopedii, przez chirurgię, po dermatologię czy diabetologię – podolog oferuje kompleksowe terapie różnego rodzaju schorzeń obejmujących partie stopy. Jedną z dolegliwości, w których zwalczeniu pomorze lekarz specjalizujący się w podologii, są nagniotki na stopach.
 
Czym są nagniotki na stopach? 
 
Nagniotki to nieestetyczne zgrubienia na skórze, które przyjmują brzydki, żółtawy kolor. Tworzą się one zazwyczaj na palcach stóp i z czasem stają się bolesne i wywołują ogromny dyskomfort. Potocznie nazywane odciskami pojawiają się na stopach w formie sterczących i twardych narośli, trudnych do usunięcia. Zakończone są zwykle czopem ropowym. W trakcie chodzenia są przyczyną bólu, mogą prowadzić do stanów zapalnych.
 
Jakie są przyczyny nagniotków? 
 
Nagniotki na skórze mogą powstać z różnych powodów. Jako najczęstsze przyczyny wymienia się:
 
– źle dobrane obuwie (za ciasne, zbyt luźne, na wysokim obcasie),
– buty noszone na gołą stopę,
– nieprawidłowy chód, 
– wady ortopedyczne,
– zniekształcenie palców i ich nachodzenie na siebie,
– zbyt duże obciążenie (nadwaga albo długa trasa spaceru). 
 
Jak zapobiegać nagniotkom na stopach? 
 
Najlepszym lekarstwem na nagniotki jest profilaktyka. Żeby ich uniknąć, należy dbać o dobrej jakości obuwie dopasowane do rozmiaru stopy. Unikać zakładania zamkniętego obuwia na gołą stopę. W przypadku deformacji stopy, należy stosować odpowiednie, zalecone przez podologa wkładki ortopedyczne, a w razie nieprawidłowego chodu, zadbać o jego deformację.
 
Kiedy zgłosić się do podologa?
 
Jeśli już dojdzie do wykształcenia się nagniotków, nie należy usuwać ich samodzielnie, ponieważ może dojść do zakażenia. W takim przypadku należy udać się do podologa w mieście Częstochowa, który usunie nagniotki na stopach za pomocą frezarki, skalpela lub lasera. W razie nawracających dolegliwości podolog zaleci także odpowiednią terapię, polegającą np. na noszeniu wkładek ortopedycznych czy zmianie stylu chodzenia.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)