czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie nagniotków w Koszalinie

Usuwanie nagniotków w Koszalinie

Nagniotki na stopach bardzo często pojawiają się w związku z naszą nieodpowiednią dbałością o stopy. Wpływ na pojawienie się nagniotków może mieć nasz chód, a także niewygodne i źle dopasowane do stopy obuwie. Co więcej, bywa, że przyczyną tej dolegliwości są czynniki niezależne od nas- np. nieprawidłowe wysklepienie śródstopia, czy zachodzenie palców na siebie, co jest uwarunkowane genetycznie.

Jak wyglądają nagniotki?

Nagniotki, to nic innego, jak odciski, które pojawiają się zazwyczaj na palcach u stóp, śródstopiu oraz piętach. Te twarde, sterczące i okrągłe narośle po czasie mogą stać się przyczyną dużego bólu, który negatywnie wpłynie na jakość naszego życia.

Jak uniknąć nagniotków?

By uniknąć nagniotków, należy dbać o nasze stopy! Przede wszystkim kluczowe jest noszenie odpowiedniego obuwia. Unikajmy tego, które jest wąskie, czy wykonane ze sztucznych materiałów.

Zwracajmy także uwagę na nasz chód- ten nieprawidłowy możemy korygować u ortopedy, który zaleci odpowiednie ćwiczenia mające na celu zniwelowanie problemu.

Jeśli nagniotki pojawiają się na naszych stopach z powodu ich nieodpowiedniej budowy, to zadbajmy o stosowanie wkładek korekcyjnych, separatorów oraz obuwia ortopedycznego.

Czy są domowe sposoby na nagniotki?

Walczyć z nagniotkami możemy także w sposób domowy. Wystarczy, że zadbamy o odpowiednią pielęgnację stóp opartą na ścieraniu za dużej ilość komórek naskórka. By dopełnić kuracji, powinniśmy zadbać o nawilżenie naszych stóp oraz ich regularną pielęgnację.

Gdy bolesny nagniotek już powstał, możemy posiłkować się dostępnymi w aptece i drogeriach płynami i żelami na odciski. Te powinny nam pomóc, jeśli nasze nagniotki nie są jeszcze w zaawansowanym stanie.

Wizyta u podologa

Gdy nasze nagniotki są już duże, nie ma sensu dodatkowo zwlekać! Warto udać się do podologa jak najszybciej. Ten po rozmowie z nami i ocenieniu stanu naszych stóp zdecyduje w jaki sposób usunąć nagniotki. Może wybrać frezarkę, skalpel lub dłuto oraz laser C02. 

Znalezienie dobrego podologa w naszym mieście powinno być proste. Możemy sprawdzić czy w danym mieście istnieją bazy specjalistów podologów: wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę podolog koszalin, bądź typ usługi usuwanie nagniotków koszalin. Dzięki temu będziemy o krok do wyleczenia naszych problemów ze stopami. Tak by chodzenie i codzienne aktywności dalej były dla nas czystą przyjemnością. Nie lekceważmy problemów z naszymi stopami, tylko leczmy je najszybciej jak się da! Profilaktyka jest niezwykle istotna.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)