czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie nagniotków w Legnicy

Usuwanie nagniotków w Legnicy

Nagniotki objawiają się jako szpecące, żółtawe zgrubienia naskórka. Tworzą się zazwyczaj na palcach u stóp, nierzadko powodując utrudniający poruszanie się ból. Warto skutecznie pozbyć się odcisków, dzięki czemu nie będą one wywoływać dyskomfortu oraz wpływać niekorzystnie na estetykę stóp. Miastem, w którym przyjmuje wielu specjalistów od podologii jest Legnica. 
 
Przyczyny i objawy pojawiania się nagniotków
 
Nagniotki to spłaszczone komórki rogowe naskórka, które gromadzą się miejscowo na skutek obronnej reakcji skóry przed uciskiem. Zazwyczaj jest on wywołany niewygodnym, zbyt wąskim lub za ciasnym obuwiem, nieprawidłowym wysklepieniem śródstopia oraz chodem, a także genetycznie uwarunkowanym zniekształceniem występującym u palców stóp. Nagniotki mogą wywoływać podrażnienie wrażliwej warstwy okostnej, co skutkuje pojawieniem się dyskomfortu oraz dotkliwego bólu utrudniającego chodzenie. Odciski nierzadko prowadzą również do wystąpienia stanu zapalnego, pojawienia się świądu i zaczerwienienia, a także samoistnego, silnego bólu. Zwykle nagniotki tworzą się na palcach stóp, ale mogą występować także na piętach oraz śródstopiu. 
 
Sposoby leczenia nagniotków
 
W przypadku wystąpienia początkowych objawów, należy zadbać przede wszystkim o odpowiednią pielęgnację stóp, opierającą się głównie na usuwaniu nadmiernej ilości komórek naskórka. Jeżeli nagniotek już powstał, należy skorzystać z płynów, kremów, żeli oraz plastrów na odciski dostępnych w aptekach. Kiedy domowe sposoby leczenia nagniotków oraz usuwania dolegliwości bólowych nie przynoszą rezultatu, należy skonsultować się z podologiem. Leczenie nagniotków w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim polega na usunięciu problemu razem z rdzeniem, a także zdezynfekowaniu powstałej ranki. Usuwanie nagniotków przeprowadza się zwykle za pomocą frezarki, skalpela lub dłuta, a także skutecznego i bardzo precyzyjnego lasera CO2. Ta metoda jest najbardziej sterylna i najmniej bolesna, a na dodatek nie powoduje uszkodzeń tkanek sąsiadujących.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)