czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie nagniotków w Lublinie

Usuwanie nagniotków w Lublinie

Nagniotki to uciążliwa przypadłość, która dotyka wielu osób. Przejawia się jako nieestetyczne i twarde odciski o żółtawym zabarwieniu. Występują najczęściej na palcach stóp. Rzadziej tworzą się w okolicach śródstopia i pięt. W początkowym etapie mogą być bezbolesne, jednak z upływem czasu intensywność bólu może wzrosnąć na tyle, że uniemożliwi komfortowe chodzenie oraz funkcjonowanie. Powstałe narośle świadczą o spłaszczeniu komórek rogowych naskórka. Główną przyczyną jest stały ucisk na dany obszar skóry, spowodowany np. nieodpowiednio dopasowanych obuwiem, niewłaściwym chodem, nieprawidłowym wysklepieniem śródstopia, genetyczna deformacja palców stóp. Nieleczone odciski mogą skutkować powstaniem stanów zapalnych, który objawia się nie tylko intensywnym bólem, ale również świądem lub zaczerwieniami. 
 
Jak zapobiegać powstawaniu nagniotków?
 
Problem z nagniotkami może mieć każdy z nas. Najczęściej główną przyczyną powstawania odcisków jest niewygodne oraz niewłaściwie dopasowane obuwie. Należy zwrócić uwagę, aby buty nie były zbyt wysokie i ciasne. Obuwie należy zakupić wtedy, gdy nasze stopy nie są zmęczone i spuchnięte. Właśnie wtedy można idealnie dopasować model do stopy. Inną ważną kwestią jest korekcja nieprawidłowego chodu. Niewłaściwy chód zazwyczaj występuje wśród dzieci, ale nie tylko. Lekarz ortopeda pomoże pozbyć się tego problemu oraz zaleci ćwiczenia adekwatne do danego przypadku. Jeśli wady stopy są uwarunkowane genetycznie należy koniecznie zaopatrzyć się w wkładki ortopedyczne, a także w specjalistyczne obuwie ortopedyczne. Świetnym rozwiązaniem są również separatory, które pomagają prostować palce.
 
Jak usunąć nagniotki?
 
W wielu przypadkach problem odcisków jest bagatelizowany i ignorowany. Dopiero intensywny ból, który uniemożliwia codzienne funkcjonowania, skłania do wizyty u specjalisty. Jest to duży błąd, ponieważ im szybciej zgłosimy się z problemem, tym większa szansa na szybsze pozbycie się problemu. Czasami domowe sposoby nie są wystarczające. W takim przypadku należy zgłosić się do profesjonalisty-chirurga lub podologa. Specjalista dokładnie usunie odcisk wraz z jego rdzeniem. Najczęściej są one bezbolesne i nie wymagają stosowania znieczulenia. Profesjonalne usuwanie nagniotków może odbywać się za pomocą frezarki, skalpela lub dłutu, czy też lasera CO2. Usunięcie odcisków metodą laserową jest innowacyjnym i niezwykle skutecznym rozwiązaniem. Jest to nie tylko bezbolesna, ale również bezkrwawe i całkowicie sterylne. 
 
Gdzie zgłosić się na usunięcie nagniotków?
 
Usunięcie odcisków odbywa się w gabinecie chirurgicznym lub podologicznym. Miasto Lublin oferuje szereg wykształconych i doświadczonych podologów. Wybór zależy wyłącznie od Ciebie. Wystarczy, że zapoznasz się z opiniami i komentarzami wystawionymi przez pacjentów, a dokonasz prawidłowego wyboru. Po wybraniu specjalisty możesz dokonać rejestracji internetowej online. Jest to niezwykle szybkie i błyskawiczne. Innym rozwiązaniem jest tradycyjna rejestracja telefoniczna.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)