czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie nagniotków w Radomiu

Usuwanie nagniotków w Radomiu

Nagniotki na stopach to nieestetyczne, twarde zgrubienia naskórka, które często przybierają żółty odcień. Z czasem powodują one ból i problemy z chodzeniem. Zobacz w jaki sposób pozbyć się tej przykrej dolegliwości.

Jak powstają nagniotki?

Nagniotki to nic innego, jak powszechnie znane odciski. To sterczące, okrągłe i twarde narośle, które powstają w wyniku nagromadzenia się tkanki naskórka w jednym miejscu. Jest to reakcja obronna organizmu na długotrwały nacisk w jednym miejscu. Może on być spowodowany noszeniem niewygodnego obuwia (zbyt wąskich, ciasnych, za luźnych butów, długotrwałym noszenia szpilek), nieprawidłową techniką chodu, wadliwą budową stóp czy uwarunkowaniami genetycznymi (np. zachodzeniem palców na siebie).

Czy z nagniotkami warto walczyć samemu?

Samodzielne próby pozbycia się odcisków często nie przynoszą spodziewanego efektu. Moczenie stóp w różnego rodzaju roztworach, peelingi i stosowanie kosmetyków złuszczających działa tylko tymczasowo lub w przypadku bardzo małych odcisków. W trudniejszych przypadkach takie terapie najczęściej nie działają. Absolutnie nie należy usuwać nagniotków z wykorzystaniem ostrych, metalowych narzędzi. Doprowadzi to do powstania skaleczeń, a w efekcie może dojść do zakażenia. Gdy domowe sposoby zawodzą, to warto zgłosić się do podologa. To specjalista od schorzeń stóp, który łączy kwalifikacje lekarza z umiejętnościami kosmetyczki. Szukając usług podologa warto skorzystać z Internetu. Aby uzyskać najlepszą ofertę należy wpisać w wyszukiwarkę frazę "usuwanie nagniotków Radom" lub inną związaną z miejscem zamieszkania. Odszukany w ten sposób gabinet z pewnością spełni oczekiwania w zakresie świadczonych usług.

Jak wygląda terapia usuwania odcisków?

Leczenie nagniotków, których nie udało się pozbyć domowymi sposobami najczęściej polega na ich usunięciu wraz z rdzeniem i zaopatrzeniu powstałej w ten sposób ranki. Jest to prosty zabieg, który nie wymaga znieczulenia. Usuwanie nagniotków odbywa się z wykorzystaniem trzech metod. Pierwsza polega na wykorzystaniu frezarki. Wierzchnią warstwę zrogowacenia usuwa się gruboziarnistym frezem diamentowym, a następnie wygładza. Sam czop rogowy usuwa się frezem próżniowym lub różyczkowym. Druga metoda stosowana jest w przypadku dużych i bolesnych odcisków - wówczas usuwa się je dłutem lub skalpelem. Najbardziej nowoczesna jest trzecia metoda. Polega ona na wykorzystaniu lasera CO2 do całościowego usunięcia odcisku - jest najszybsza, bezbolesna i nie powoduje ingerencji w tkanki sąsiadujące.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)