czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie nagniotków w Rzeszowie

Usuwanie nagniotków w Rzeszowie

Nagniotki to problem niezwykle powszechny. Niewątpliwie każdy miał kiedyś do czynienia z odciskami, będącymi dolegliwościami wyjątkowo irytującymi, ze względu na ból, jaki wywołują.
 
Nagniotki - co to takiego?
 
Odciski, czy też nagniotki, można określić mianem swego rodzaju narośli. Powstają one z naskórka w formie zrogowaciałej. Ból jaki powstaje ze względu na odciski spowodowany jest tym, iż komórki, które uległy zrogowaceniu są twarde i wbijają się w skórę. Dlaczego jednak w ogóle dochodzi do takiego schorzenia jak nagniotki?
 
Przyczyny powstawania nagniotków
 
Bezpośrednią przyczyną powstania nagniotka jest ucisk na stopę, a konkretne na jakieś jedno miejsce. W miejscu tym, skóra broniąc się przed uciskiem rogowacieje i sprawia ból. Pośrednio do powstawania nagniotków mogą przyczyniać się różne czynniki.
 
Miedzy innymi, źle dobrane buty są przyczyną powstawania nagniotków. Chodzi tu zarówno o zbyt małe jak i o zbyt duże buty. W za małych butach ucisk jest oczywisty, dlatego też powstawanie odcisków nie dziwi. Jeśli chodzi o zbyt duże buty, stopy stale się w nich przesuwają, przez co również niektóre części stopy są często uciskane.
 
Również pewne cechy budowy stóp mogą zwiększać ryzyko powstawania nagniotków. Zwłaszcza płaskostopie jest czynnikiem ryzyka. Ponadto, niebezpieczne są również wrodzone deformacje na przykład w postaci palców, które na siebie nachodzą.
 
Usuwanie nagniotków
 
Nagniotków pozbyć można się na kilka sposobów. Przed udaniem się do lekarza warto wypróbować specjalne żele oraz plastry na nagniotki. Jeśli nic one nie dają trzeba skontaktować się z podologiem w Rzeszowie. Całę szczęście Rzeszów to miejscowość, w której o to nie trudno.
 
Lekarz wykonuje przeważnie zabieg usunięcia nagniotków, który nie jest zbyt skomplikowany. Wykonuje się go na trzy sposoby. Pierwszy z nich to tradycyjny zabieg, do którego używa się skalpela. Można jednak również usunąć odciski laserowo. Najnowocześniejszą i coraz częściej stosowaną metodą jest jednak zabieg frezowania przy użyciu tak zwanej frezarki.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)