czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie nagniotków w Toruniu

Usuwanie nagniotków w Toruniu

Nagniotki, popularnie zwane odciskami, to dolegliwość, z którą pewnie zetknął się każdy, a niektóre osoby mają z nimi do czynienia niemalże przez cały czas. Nie zawsze jednak odciski da się wyleczyć samodzielnie, nie w każdym też przypadku samoistnie znikają bez śladu. Zwykle są bardzo uciążliwe i nie pomaga wcale fakt, że są dodatkowo nieustannie drażnione, co może prowadzić do jeszcze silniejszego bólu, a nawet stanów zapalnych. Warto więc uporać się z nimi jak najszybciej, a najlepiej będzie zrobić to, oddając się w ręce profesjonalistów z gabinetu podologicznego. Toruń ma wiele takich miejsc. 
 
Nagniotki to nie tylko doraźny problem 
 
Stopy, na których często pojawiają się nagniotki, mogą łatwo stracić swój estetyczny wygląd. Nagromadzone komórki zrogowaciałego naskórka wraz z czopem, z czego składają się odciski, prezentują się bardzo nieatrakcyjnie, ale nawet kiedy odcisk zagoi się, może po nim pozostać ślad w postaci zgrubień i widocznych zmian. Tak dzieje się zwłaszcza w przypadku dużych i nieleczonych odcisków i domowe metody niewiele mogą tu pomóc. Czasem też nie przynoszą spodziewanej ulgi w bólu, a gdy odcisk zostanie zaatakowany przez stan zapalny, jest to sytuacja wymagająca konsultacji ze specjalistą. Ma od do dyspozycji skuteczne środki i metody, dzięki którym można skutecznie i natychmiastowo pozbyć się nagniotków i zapobiec brzydkim zmianom. Dotyczy to zarówno nagniotków znajdujących się na palcach, gdzie pojawiają się najczęściej (zwłaszcza w okolicach stawów), jak i odcisków na piętach i w śródstopiu. Odciski takie utrudniają chodzenie, z czasem zaś twardnieją, tworząc uciążliwe, brzydkie, żółte modzele, które jeszcze trudniej jest usunąć.
 
Domowe metody usuwania nagniotków mogą być dość skuteczne, ale tylko wtedy, gdy podejmie się ich stosowanie od razu po powstaniu odcisków. W innych przypadkach pomóc może tylko podolog, który usunie nagniotki w całości frezarką, skalpelem czy nawet laserowo, robiąc to w sposób bezbolesny i gwarantujący doskonałe efekty.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)