Usuwanie nagniotków w Warszawie
Te brzydkie twarde zgrubienia pojawiające się na palcach u sto to nic innego jak nagniotki na stopach. Jak się ich skutecznie pozbyć oraz jakie są przyczyny ich powstawania?
Przyczyny powstawania nagniotków
Przyczyn powstawania nagniotków może być wiele. Jedną z nich jest niewygodne obuwie! Odciski mogą pojawić się jednakowo w przypadku wąskiego obuwia oraz takiego ciasnego, czy nawet za luźnego. Wniosek jest jeden- buty powinny być jak najlepiej dopasowane do naszej stopy- bo zarówno za wąskie, jak i za luźne mogą zrobić nam krzywdę.
Do tego do powstawania nagniotków przyczynia się nieprawidłowy chód. Ten może wpływać na złe ułożenie stopy i tym samym pojawianie się bolesnych i uciążliwych odcisków.
Wpływ na pojawianie się nagniotków ma także nieprawidłowe wysklepienie śródstopia oraz zniekształcenie palców u stóp.
Czym są nagniotki?
To inaczej odciski pojawiające się na naszych stopach. Zazwyczaj to lekko sterczące okrągłe i stwardniałe narośle. Posiadają one tzw. czop rogowy, który umieszczony jest w samych ich środku wrastając w głąb skóry. Im większy nagniotek, tym większy ból może być z nim związany, dlatego nie warto lekceważyć tej dolegliwości, tylko jak najszybciej udać się do specjalisty.
Jak zapobiegać nagniotkom?
Istnieje wiele prostych sposób na zapobieganie nagniotkom - opierają się one głównie na zapobieganiu przyczynom ich powstawania.
Po pierwsze: zadbajmy o odpowiednie obuwie. Takie, które nie jest ani za luźne, ani za ciasne. Nie przymierzajmy obuwia po południu, gdy stopy są zmęczone i opuchnięte. Róbmy to rano lub po stosownym odpoczynku.
Po drugie: korygujmy chód! Jest to szczególnie ważne, u dzieci, ale nie tylko! Zgłośmy się do ortopedy, który zaleci nam określone ćwiczenia!
Po trzecie: jeśli mamy wady anatomiczne w budowie stopy to stosujmy wkładki lub obuwie ortopedyczne. To dzięki separatorom, klinom czy odpowiedniemu ułożeniu naszej stopy pozwoli na uniknięcie pojawienia się kolejnych nagniotków.
Nagniotki- domowe sposoby
Istnieją domowe sposoby radzenia sobie z nagniotkami. Należy wziąć pod uwagę, że te pomogą, jeśli mamy do czynienia z pierwszym etapem pojawienia się odcisków. Jeśli zauważymy na swoich stopach zgrubienia, którym będzie towarzyszyło zaczerwienienie, pieczenie, to należy szybko zadbać o naszą stopę. Wymoczmy ją w naparze z rumianku czy roztworze sody oczyszczonej, a potem wykonajmy gruboziarnisty peeling i usuńmy zrogowaciały naskórek za pomocą tarki lub pumeksu.
Co zrobić, gdy nagniotek już powstał?
Wtedy należy sięgnąć po dostępne w aptekach lub drogeriach specjalne płyty na odciski. Występują one w formie plastrów, żeli, kremów z kwasem salicylowym lub mlekowym. Kwasy te są silnie złuszczające dlatego szybko powinniśmy pozbyć się naszego problemu.
Jedyne czego nie możemy robić w domu to samodzielnie usuwać nagniotków za pomocą ostrych narzędzi. W ten sposób stworzymy tylko niebezpieczne skaleczenie, które będzie idealną drogą do wszelkich zakażeń.
Usuwanie nagniotków
Usuwanie nagniotków w gabinecie lekarskim to najlepsze wyjście, gdy nie możemy uporać się z problemem w domu. Lekarz usuwa nagniotek z rdzeniem, a potem dokonuje opatrunku ranki.
Jakie są metody usuwania nagniotków?
Pierwsza z nich to frezarka. Pozwala ona na usunięcie zrogowaciałego naskórka, a także umożliwia usunięcie czopu ropowego.
Druga metoda to wyłuskiwanie nagniotka za pomocą skalpela lub dłuta. Tę metodę stosuje się, gdy nagniotek jest duży i bolesny.
Ostatnią metodą usuwania nagniotka jest laser C02. Dzięki niemu precyzyjnie usuniemy nagniotki wraz z trzpieniem. Jak to działa? Odparowuje się bądź usuwa zmianę dzięki emitowanej energii lasera. Staje się ona bezbolesna, a do tego ta metoda jest szybka i bezkrwawa — do tego nie wymaga długiej rekonwalescencji.
Nie warto zwlekać z nagniotkami. Idźmy do podologa jak najszybciej- w ten sposób unikniemy bólu, a sam proces leczenia będzie łatwy, krótki i przyjemny.
Już teraz znajdźmy podologa w naszej okolicy. By to zrobić, należy wpisać do wyszukiwarki interesującą nas frazę np. podolog Warszawa, leczenie nagniotków Warszawa, dobry potolog Warszawa. Dzięki temu szybko i skutecznie znajdziemy specjalistę, który pomoże nam się uporać z naszymi problemami. Warto udać się do podologa, by sprawdził on stan zdrowia naszych stóp oraz zalecił dla nich optymalną pielęgnacje. Pamiętajmy, że nie tylko estetyka naszych stóp jest ważna, ale przede wszystkim ich zdrowie! O nie szczególnie powinniśmy dbać! Takie rzeczy jak nagniotki, modzele, zrogowaciała skóra, czy grzybice mogą skutecznie nam zatruwać życie. Udajmy się do wykwalifikowanego specjalisty, który pozwoli nam się szybko uporać z problemem i cieszyć z jakości i komfortu naszego życia. Dlatego zamiast zapisywać się na kolejny pedicure u kosmetyczki udajmy się do podologa. Ten zadba o nasze stopy naprawdę kompleksowo! Zresztą przekonajmy się sami, znajdźmy podologa w naszej okolicy i udajmy się do niego jak najprędzej. Z pewnością nie będziemy żałować naszej decyzji- wprost przeciwnie!