Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Białymstoku

Usuwanie odcisków w Białymstoku

Usuwanie odcisków Białystok, z reguły nie trwa długo. Zazwyczaj kończy się ono po pierwszej wizycie. Problemem nie są jednak objawy, czyli sam odcisk, a to co stoi za jego powstawaniem. 

Czym jest odcisk?

Definicja odcisku jest dość prosta. Wszystko zaczyna się od tego, że komórki rogowe wchodzące w skład naszej skóry, są na wskutek silnego oddziaływania fizycznego wgniatane w głąb skóry. Wiąże się to z ogromnym bólem, ale też powstaniem reakcji obronnej organizmu. W miejscu dotkniętym przez to silne oddziaływanie, zwykle powstaje charakterystyczne, zrogowaciałe zgrubienie. Pod nim zaś, gromadzi się płyn surowiczy. Usunięcie odcisku polega więc nie tylko na usunięciu (po pewnym czasie) zrogowaciałej skóry, ale też wyeliminowaniu wspomnianego płynu.

Przyczyny powstawania odcisków

Istnieje kilka najczęściej spotykanych przyczyn powstawania odcisków. Wszystkie sprowadzają się do nierównomiernego obciążenia skóry stopy. Oto najpopularniejsze z nich.

1. Dobór niewłaściwego obuwia. Odciski "uwielbiają" niewłaściwie dobrane i niewygodne obuwie. Powstawanie takich nierówności, często kończy się (niejednokrotnie bez naszej wiedzy) powstaniem odcisku. 

2. Płaskostopie. Jedną z głównych przyczyn powstawania odcisków jest płaskostopie. Wiąże się ono z nierównomiernie obciążoną stopą i tym samym - z uszkodzeniem powierzchni skóry. Powstawaniu odcisków sprzyjają różne rodzaje płaskostopia.

Kiedy najlepiej zgłosić się do podologa?

Usuwanie odcisków Białystok, powinno odbywać się możliwie jak najszybciej Dlaczego? Ponieważ z biegiem czasu, charakterystyczne zgrubienie staje się coraz grubsze. Tym samym trudniej odnaleźć miejsce, w którym doszło do powstania odcisku. 

Ponadto zwlekanie z eliminacją odcisku, wiąże się z zagrożeniem powstawania różnych zakażeń, także o charakterze grzybiczym. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że osoby które bagatelizują odciski na swoich stopach, mogą w krótkim okresie czasu zacząć cierpieć na grzybicę.

Terapia

Czas terapii jest w przypadku odcisków bardzo zróżnicowany i trudno jednoznacznie go zdefiniować. Samo usuwanie odcisków Białystok, trwa z reguły bardzo krótko. Problem jednak nie leży w efekcie, lecz w przyczynie. Jeśli chcemy na trwałe pozbawić się odcisków, musimy znaleźć powód ich powstawania.

Jeśli powodem powstawania odcisków są niewygodne buty, to dość łatwo można sobie z tym poradzić. Problem pojawia się, gdy za powstawanie odcisków odpowiedzialne są nieodpowiednio wykształcone kości stopy. Wtedy problem wymaga w niektórych przypadkach nawet interwencji chirurgicznej.

A co, jeśli interwencja chirurgiczna nie jest potrzebna? Wtedy jedyne co nam pozostaje to wkładki odciążające wybrane miejsca w naszych stopach. Są one dopasowywane bezpośrednio do kształtu naszej stopy i tym samym - działają one bardzo efektywnie. 

Jeśli więc zależy nam na zdrowych stopach i to bez odcisków, koniecznie wybierzmy się do gabinetu podologa. Mamy pewność, że im szybciej się na to zdecydujemy, tym większa szansa na szybkie wyleczenie. I to bez skutków ubocznych!

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)