czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Bydgoszczy

Usuwanie odcisków w Bydgoszczy

Odciski to bardzo nieprzyjemna przypadłość. Choć zmiany chorobowe zazwyczaj są niewielkie, to jednak znacznie utrudniają codzienne poruszanie się. Czy odcisków można się trwale pozbyć i do jakiego specjalisty najlepiej się udać w przypadku pojawienia się tego problemu?

Czym są odciski?

Odciski to zmiany pojawiające się stopach najczęściej w wyniku niedopasowanego obuwia. Długotrwały ucisk na jedną z części stopy może spowodować zmiany, które są twarde i bolesne podczas chodzenia. Te zmiany to nic innego jak wiele warstw zrogowaciałego naskórka. Oprócz dolegliwości bólowych odciski mogą być również przyczyną zapalenia, zwłaszcza u osób z osłabioną odpornością. To powód dla którego warto szybko rozpocząć właściwą terapię, jednak lepiej jest udać się do specjalisty niż leczyć się samodzielnie. Bywa, że odciski są mylone z kurzajkami, choć przyczyna tej drugiej choroby jest zupełnie inna. Dlatego w przypadku wystąpienia niepokojących zmian na stopach warto udać się do osoby, która posiada wiedzę na temat chorób stóp i potrafi odróżnić tego typu schorzenia.

Usuwanie odcisków – gdzie się udać?

Obecnie coraz częściej w przypadku chorób stóp poleca się wizytę u podologa. To specjalista, który może nie tylko zdiagnozować schorzenie, ale również skutecznie je leczyć i wskazać, w jaki sposób uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. W przypadku odcisków konieczne jest ich usunięcie, zazwyczaj w sposób mechaniczny. Podolog może dodatkowo zastosować odpowiednie preparaty chemiczne, które między innymi mają pomóc zmiękczyć skórę. Po zabiegu podolog zazwyczaj zaleca noszenie specjalnych podkładek lub innych środków, które mają na celu ochronę danego miejsca - to niezbędne by zmiana nie powiększyła się. Całkowite usunięcie odcisku może wymagać kilku wizyt – zmiana tego typu może być usunięta szybciej tylko wtedy gdy odcisk jest jeszcze świeży, a pacjent nie lekceważył wcześniejszych niepokojących objawów. Aby nie dopuścić do ponownego pojawienia się odcisku warto po skończonej serii zabiegów nadal być pod opieką podologa. Specjalista zaleca zwykle również zmianę butów – w przypadku osób z płaskostopiem musi to być zwykle obuwie ortopedyczne.

Usuwanie odcisków Bydgoszcz – jak znaleźć najlepszego specjalistę?

Poszukując gabinetu podologicznego warto wziąć pod uwagę, że nie wszyscy specjaliści stosują tak samo skuteczne metody usuwania odcisków. Z tego powodu najlepiej jest kierować się opiniami poprzednich pacjentów, którzy zmagali się z podobnym problemem. Spis specjalistów w dziedzinie leczenia poszerzony o opinie osób korzystających z danego gabinetu pozwala wybrać najbardziej odpowiedniego podologa i nie tylko. W ten sposób łatwo jest również porównać jakość zabiegów oraz ceny w poszczególnych gabinetach. Pod uwagę można wziąć także sposób rezerwacji wizyty i jakość wyposażenia konkretnego gabinetu. Wybierając polecanego specjalistę ma się pewność, że leczenie będzie przeprowadzone w sposób profesjonalny. Po odwiedzeniu wybranego gabinetu można również samodzielnie wystawić ocenę, dzięki czemu kolejni pacjenci będą mogli podjąć właściwą decyzję.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)