czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Gdańsku

Usuwanie odcisków w Gdańsku

Na Twoich stopach pojawiły się odciski? Nie przejmuj się! Z pomocą specjalisty szybko i skutecznie je usuniesz, zwykle już podczas pierwszej wizyty. Podolog pomoże Ci również dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne, dzięki którym skorygujesz wady postawy i zapobiegniesz powstaniu odcisków w przyszłości.

Czym są odciski?

Odciski to po prostu obszary, gdzie naskórek jest bardzo zrogowaciały. Powstają one gdy skóra "broni się" się zbyt dużym uciskiem na dane miejsce. W wyniku ucisku komórki rogowe zostają wgniecione w głąb skóry, co może wywoływać silny ból. Problem powstawania odcisków może być związany z niewłaściwą budową stopy, towarzyszyć wadom postawy lub być skutkiem noszenia niewłaściwego obuwia. Bardzo często odciski spotykają osoby, które cierpią na płaskostopie podłużne bądź poprzeczne. Miejscami, w których najczęściej dochodzi do powstawania odcisków są przedstopie i grzbietowa strona palców. Zdarza się również, że odciski tworzą się między palcami lub na piętach.

Dlaczego powstają odciski?

Istnieją przede wszystkim dwie główne przyczyny powstania odcisków. Pierwszą z nich jest długotrwały ucisk na dany punkt na skórze stopy, który prowadzi do wzmożonej produkcji komórek rogowych. Drugą przyczyną jest noszenie niedopasowanego obuwia.

Nie lekceważ problemu odcisków!

Bardzo ważne jest, byś nie lekceważył problemu odcisków. Powinieneś udać się do podologa (lekarza specjalisty od chorób stóp) jak tylko zauważysz je u siebie. Jeżeli zlekceważymy ten problem i nie usuniemy odcisków, problem będzie się pogłębiał. Odciski będą wgniatane coraz głębiej w skórę, pojawi się silny ból i stan zapalny. 

Usuń przyczynę problemów

Usunięcie kurzajek w wielu przypadkach jest jedynie usunięciem objawów, podczas gdy przyczyna problemu pozostaje i prowadzi do tego, że problem powraca. Jeżeli nasz układ kostny w stopie jest zmieniony, na przykład cierpimy na płaskostopie, odciski będą powstawały przez cały czas. Z tego powodu jest bardzo ważne, żeby specjalista pomógł nam znaleźć przyczynę powstawania odcisków i wyeliminować ten problem na stałe. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu wkładek ortopedycznych, zmiany obuwia, stałemu stosowaniu odciążeń i amortyzacji.

Na czym polega usuwanie odcisków?

Istnieją różnorodne metody usuwania odcisków. Można je usuwać przy pomocy specjalistycznych preparatów, wycinać chirurgicznie lub usuwać laserowo. Bardzo niewielkie odciski w początkowym stadium możemy leczyć sami przy pomocy na przykład specjalnych plasterków. Pamiętajmy jednak, że jeżeli nie powstały one w wyniku założenia zbyt małych butów, lecz są spowodowane budową stopy, rezygnując z pójścia do lekarza ryzykujemy, że problem ten będzie cały czas powracał.

Kiedy zobaczymy, że na naszych stopach powstają odciski, najlepszym rozwiązaniem będzie jak najszybsza wizyta u podologa. Mogą Państwo szybko znaleźć zaufanego specjalistę w swojej miejscowości korzystając z naszej listy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład "usuwanie odcisków Gdańsk". W ten sposób skutecznie pozbędziesz się odcisków.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)