czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Gdyni

Usuwanie odcisków w Gdyni

Popularne powiedzenie mówiące o nadepnięciu komuś na odcisk wskazuje, że nie jest to przyjemna przypadłość. Jednak, czym właściwie jest odcisk? Inaczej zwany nagniotkiem jest po prostu zrogowaciałym naskórkiem wytworzonym w zwiększonej ilości jako reakcja obronna skóry na występujący w danym miejscu ucisk. Przyczyną jest więc długotrwałe wgniatanie twardych komórek w głąb skóry skutkujące ich ciągłym wytwarzaniem. To właśnie to wgniatanie komórek rogowych powoduje, niestety częsty przy odciskach, ból. Zakończenia komórek nerwowych są tu podrażniane zwykle przez tzw. czop rogowy, czyli ostry, centralny wierzchołek nagniotka skierowany do wnętrza skóry. Ze względu na przyczynę powstawania, a więc duże obciążenia i silny nacisk, zdecydowanie najczęstszym miejscem występowania odcisków są stopy. Z tego samego powodu najczęściej pojawiają się one u osób z płaskostopiem.

Wiedząc już czym właściwie jest odcisk oraz w jaki sposób powstaje, warto zadać sobie pytanie jak z nim walczyć i jak się go pozbyć jeśli już go u siebie zaobserwujemy? Niestety do tej pory bardzo wielu pacjentów długo lekceważy tego rodzaju problem myśląc, że sam się rozwiąże. Zresztą sytuacja ta powtarza się wielokrotnie również przy innych schorzeniach stóp, ponieważ pacjenci często nie traktują stanu swoich kończyn w twardych kategoriach dbania o własne zdrowie, a raczej uznają tego rodzaju zabiegi za formę pielęgnacji i kosmetyki. Tymczasem, jeśli uda nam się wystarczająco szybko zgłosić do gabinetu podologicznego to istnieje szansa, że usuniemy odcisk już podczas pierwszej wizyty. Natomiast jeśli całą sprawę zaniedbamy to długo nieleczony odcisk wchodzi coraz głębiej w skórę powodując tym samym coraz większy ból, co wreszcie może zakończyć się nawet stanem zapalnym. Nie warto w ten sposób ryzykować. Lepiej zainteresować się, przykładowo, jak wygląda usuwanie odcisków Gdynia i znaleźć odpowiedniego specjalistę, który będzie nam w stanie szybko i bezboleśnie pomóc.

Poza tym należy jeszcze koniecznie pamiętać, że podolog to nie tylko osoba od doraźnej pomocy w istniejących już problemach. Jest to również w tym samym stopniu specjalista, który pozwoli nam dobrać odpowiednią gamę kosmetyków, preparatów, które swoim profilaktycznym działaniem zmniejszą ryzyko ponownego wystąpienia danej przypadłości. W przypadku odcisków ważną kwestią jest m.in. dobór odpowiedniej wkładki ortopedycznej do butów, w czym również możemy liczyć na profesjonalną i merytoryczną pomoc podologa.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)